Znojemský D2mont Merida na Costa Blanca

(FOTO: D2mont Merida Cycling Team) Znojemský D2mont Merida Cycling Team načal novou sezónu na konci ledna ve španělském Calpe. Jeden z nejlepších bikových maratonských týmů v České republice vyslal do Španělska sedm závodníků. Etapový závod Costa Blanca se totiž jel ve dvou verzích. Ta hlavní měla čtyři etapy, ta druhá byla poloviční.

Do hlavního závodu se vydala dobývat nejvyšší mety pětice Filip Rydval, Tomáš Morávek, Karel Hník, Jan Strož a lídr týmu Lubomír Petruš. Ten také skončil v celkovém pořadí nejvýše. V první etapě dorazil do cíle na 13. místě. Následující časovka se mu vydařila, když obsadil osmé místo a posunul se průběžně do první desítky. Třetí etapa ale znamenala propad. Petruš dojel šestatřicátý a nabral ztrátu. Tu částečně kompenzoval povedeným závěrem, když si ve čtvrté etapě, ve které panovalo nepříjemné počasí a peloton bojoval s velkou zimou, dojel pro páté místo a nejlepší dílčí umístění. Potvrdil tak, že mu nepříznivé klimatické podmínky svědčí. V celkovém pořadí z toho nakonec bylo 14. místo. Vítězem se stal Nor Emil Hasund. „Byl to můj první závodní test v roce 2023 a domů se vracím s dobrým pocitem z mé kondice a zlepšení mé techniky. Dvakrát se mi povedlo být do desítky, nyní si trochu odpočinu a pak začne tvrdá příprava na další důležité závody,“ hodnotil španělský etapák Petruš. Svým výkonem potěšil Tomáš Morávek, který v konečném pořadí obsadil 18. pozici. Jen těsně unikla TOP 20 Filipu Rydvalovi, Karlu Hníkovi patřila 28. pozice, jeho týmový parťák Jan Strož se umístil těsně za ním. Ve dvouetapové verzi si D2mont Merida odvezl cenné kovy zásluhou bronzového Jakuba Hníka a stříbrného Jakuba Zemeneho. Z vítězství se radoval domácí Luis Francisco Pérez Martinez.