Ještě jeden zlatý večírek pro tuhle partu

(FOTO: Florbal Znojmo) Jak jste jistě mnozí poznali, vypůjčili jsme si slavný výrok hokejového komentátora Roberta Záruby, který takhle okomentoval vítězství české reprezentace na mistrovství světa 2005 ve Vídni. Jeden takový večírek si dopřály i znojemské florbalové legendy. V České Lípě se čtvrtý dubnový víkend staly mistry republiky veteránské kategorie, to jest hráčů nad 35 let. Kdoví, třeba to nebyl poslední florbalový úspěch.


Pro znojemský florbal vybojovaly mimo jiných úspěchů extraligu, nyní se legendy TJ Znojmo LAUFEN daly opět dohromady, aby zakusily premiérovou sezónu v soutěži veteránů. Své soupeře tak opět na palubovkách strašili Petr Sláma, Pavel Palát či současný trenér ženského áčka Jakub Martinek. Znojmo ovládlo základní část svojí divize a kvalifikovalo se tím na finálový turnaj právě do České Lípy. Dvanáct nejlepších týmů Česka si to zde rozdalo o mistrovský titul. Týmy byly rozděleny do čtyř skupin po třech, poté následovalo play-off. Znojmo ve své skupině narazilo na Vítkovice a domácí Českou Lípu, která měla ve svém středu stále superligové hráče Slaného, Dzieržu nebo Kadlece. První utkání vyhráli Znojemští po nájezdech, dramatický byl i druhý zápas. Jen dvě vteřiny před koncem základní části totiž skóroval Jakub Martinek. Rozhodovaly tak opět nájezdy, ve kterých byli Jihomoravané znovu úspěšnější a mohli se těšit na čtvrtfinále. I zde řešili Znojmáci svízelnou zápletku, ale soupeřovo vedení 2:0 se jim povedlo otočit. Tak se stalo, že v semifinále narazil LAUFEN na starého známého ze skupiny – Vítkovice. Tentokrát už se ale nájezdy nekonaly. Vítězství 4:2 poslalo Znojmo do finále, kde se postavilo florbalovému gigantu v podobě Tatranu Střešovice, jehož dres hájil také nejslavnější znojemský hráč Milan Fridrich. I on byl ale krátký na své kamarády a bývalé spoluhráče. V zápase chudém na góly, stačily Znojmu k historickému titulu pouhé dvě branky.


SESTAVA ZNOJMA: Jakub Veselý, Michal Sekanina, Petr Sláma, David Mahr, Pavel Palát, Karel Virgl, Martin Peš, Zdeněk Rada, Marek Krpoun, Martin Vlasák, Petr Ostrý, Tomáš Janků, Pavel Sláma, Jakub Martinek, Tomáš Bulín, Alan Juříček, Ondřej Mikeš.

REKLAMA