Cyklisté na Via Czechia pomáhají nemocným dětem

V polovině minulého měsíce skončila desetidenní cyklojízda Na kole dětem, která ve svém 13. ročníku pokračuje v podpoře onkologicky nemocných dětí. Podobná akce menšího dnes (15. července) dorazila na náš okres přes Hevlín do Vrbovce.
Přímo u koupaliště můžete povzbudit skupinu cyklistů vedenou zakladatelem Nadačního fondu Na kole dětem a velkým propagátorem jízdy na vysokém kole Josefem Zimovčákem. Podporu tomuto vyjádříte třeba i poskytnutím finančního daru do kasičky v doprovodném vozidle. Přesně ve 14 hodin odjíždí skupina cyklistů doplněna o účastníky I. turnusu příměstského cyklistického tábora pořádaného spolkem Cyklo klub Znojmo směr Dyjákovičky.
Zájemci o doprovod se tedy mohou na svých kolech přidat u koupaliště ve Vrbovci, dále v Dyjákovičkách a o něco později ve Chvalovicích. Následně pokračuje celá cyklistická kolona složená z podporovatelů celého projektu, profesionálních cyklistů nebo cykloturistů směr Šatov – pěchotní srub. Na louce u tohoto opevnění bude od 15 hodin připraven doprovodný program určený převážně pro malé a velké cyklisty. Výstava a možnosti testovacích jízd na dřevěných kolech, cyklistické kuriozity v několika variantách, pro výtvarně nadané bude nachystáno malovací kolo, klidnou chvíli s přemýšlením můžete strávit u cyklodámy, šlapací káry a trojkolky počkají na děti a prostor doplní malá výstava historických kol a automobilů.
Technický stav jízdních kol překontroluje dobový četník. Dříve narození cyklisté upřednostní výstavu kreslených vtipů s cyklistickou a vinařskou tématikou. Každý cyklista, který doprovodí peloton, obdrží pamětní medaili. Občerstvení je možné v nedaleké restauraci nebo přímo vedle pěchotního srubu. Podrobnější Info na www.cykloklubznojmo.cz a www.nakoledetem.cz.

REKLAMA