Moravský Krumlov ovládnou motorky, navazují na dlouhou tradici

Jedna z nejvýznamnějších letošních motoristických akcí se uskuteční o nadcházejícím víkendu 16. a 17. července v Moravském Krumlově. Závody Supermoto se sem přestěhovaly z Hrušovan nad Jevišovkou a nabídnou dvoudenní soupeření supermotardů dvou tříd a také čtyřkolek i obsáhlý doprovodný program.

Do druhého největšího města znojemského okresu se tak vrací motoristický sport, který zde měl dlouhou tradici. V období od padesátých do sedmdesátých let minulého století byl Moravský Krumlov dějištěm mnoha mistrovských závodů v motokrosu. Na přírodním okruhu Na Slatinách soutěžily také silniční motocykly a po dvě sezony rovněž formulové monoposty. Za řídítky a volanty závodních speciálů se tehdy pravidelně představovala špička československého road racingu. Jmenujme například Gustava Havla, Františka Šťastného či Bohumila Stašu. S formulemi v Krumlově startovali Antonín Gbelec nebo Vladimír Valenta a za již zmíněný motokros nesmí zůstat bez povšimnutí také členové tzv. zlaté generace československého motokrosu Jiří Churavý nebo Miroslav Nováček, kteří svůj um pravidelně předváděli na motokrosové trati v parku Na Střelnici. 

Hlavní organizátor závodu Tomáš Ševčík shrnuje: „Zveme všechny na jedinečné městské závody plné adrenalinu. Slibujeme vám, že to, co uvidíte během víkendu 16. a 17. července v Moravském Krumlově, rozhodně nezažijete nikde jinde. Na jedné trati a v jeden den uvidíte jezdce supermota, čtyřkolek a supervýkonné závodní Lamborghini, svezeme vás i v našlapaném safety-caru. Celým víkendem vás pak s komentátorským mikrofonem v ruce provedou Radim Vavřík a Jan Kvasnička. Těšíme se na vás, váš team Supermoto Moravský Krumlov.“

Závodní program startuje v sobotu i v neděli v 11 hod.

REKLAMA