Bítov má devadesát, chystají se velké oslavy

Letos je tomu 90 let, kdy v někdejší jelení oboře barona Haase vznikla zbrusu nová obec Bítov. Přestěhovali se tam lidé ze starého Bítova, který se nacházel na březích říčky Želetavky pod hradem, a který byl zatopen vodami Vranovské přehrady. K tomuto výročí chystají v Bítově velké oslavy.

“Program jsme natáhli na tři dny. Začíná se v pátek taneční zábavou. Hlavní program startuje v sobotu o půl jedné. V neděli pak bude mše svatá, kde se bude světit prapor dobrovolných hasičů. Program je bohatý. Bude dechová hudba, cimbálová hudba, kapela Pink Floyd revival. Večer v sobotu bude opět taneční zábava. Po celý den tady bude řada stánků s občerstvením, s řemesly,” vypočítává starosta Bítova Vladimír Kundrát.

Doplňuje jej starosta místních hasičů a také bítovský kastelán Jan Binder: Těch stánků by mělo být asi osmadvacet, pokud všichni přijedou. Kromě toho bude také šermířské vystoupení, kolotoč pro děti. Budeme prodávat upomínkové předměty obecní i k výročí Sboru dobrovolných hasičů. Bude kalendář s fotkami ze starého i nového Bítova. Ten je, myslím, velice zdařilý. Bohužel nebude výstava starých fotografií jako taková, protože obec v současnosti nedisponuje vhodným sálem, kde by mohla být.”

Rozhovor s oběma Bítováky i program oslav najdete v tištěné podobě Znojemského týdne.

Kompletní rozhovor v obrazové podobě najdete zde

REKLAMA