Tenhle kraj patří k mým oblíbeným, kam pravidelně jezdím, tvrdí Lukáš Pavlásek

Je tomu už asi půl roku, co se ve Znojmě na vnějším hradním nádvoří při udělování energetických cen objevil také herec a tanečník Lukáš Pavlásek, o čemž jsme na našich stránkách již informovali. A tehdy, po skončení akce, souhlasil v poslední době velmi žádaný komik s krátkým rozhovorem pro čtenáře našich novin a zároveň s tím i vyslovil své přání, zda by povídání s ním nemohlo vyjít v tisku až těsně před jeho představením Kdo nepláče není Čech. Protože zmiňované one man show s podtitulem Češi, alkohol a rock´and´roll s Lukášem Pavláskem v roli celovečerního komika ve stylu divadla jednoho herce nastupuje do programu znojemského Městského divadla již tento pátek 28. ledna, je tu pro vás ono slibované interview v ten správný čas.


Lukáši, prozraďte, jak jste se dostal k nejvýznamnějšímu českému ocenění v oblasti ekologie, k udílení Ceny Energy Globe? Chápu, že vysoce prestižní akce se logicky nemohou konat bez účasti nynějších populárních osobností ze světa showbussinesu, ale že zrovna vy a ekologická témata?

Jsou to ceny pro ekologické projekty s tematikou obnovitelné energie nebo udržitelného rozvoje a přišlo to tak, že patronkou ceny, kterou jsem předával, je kolegyně Tereza Kostková. Ale ona nemohla, a protože mě to taky velmi zajímá, tak jsem tu cenu v té jedné kategorii tady ve Znojmě předal já.


Aha. Jak prozaické a já bych řekl, že je to díky tomu, že máte na svém hereckém filmovém kontě velmi úspěšnou roli vodníka a ten, jak známo žije jen v čisté a zdravé vodě. Taky mne napadlo, že vás možná oslovili organizátoři i díky tomu, že se předávání uskutečňuje na hranici vstupu do Národního parku, kde je Vranovská přehrada a kde jste točil neméně úspěšný klip s Terezou Holubovou k její autorské písničce Léto s Oldou a že to tady asi budete znát. Jak vůbec na Znojemsko a náš okres vzpomínáte?

Já na Znojemsko vzpomínám velice rád, protože tady mám hodně kamarádů a jezdím sem poměrně dost často. Zrovna teď, snad předevčírem, jsem tu zase byl; na Vranově a před tím taky. Jezdím sem vlastně skoro celý léto, tedy na Vranov, a když tam jednou za čas přijedu, tak hlavně v létě na tom Vranově klidně i celý týden zůstanu. Jak vám říkám, mám tady hodně kamarádů a tenhle kraj tak patří k mým hodně oblíbeným krajům, kam pravidelně jezdím.


Celý rozhovor si můžete přečíst v pondělním tištěném vydání Znojemského týdne či v elektronické podobě zde.

REKLAMA