Znojmo začalo přípravu na jaro, domluví se s Hnaníčkem?

V úterý 11. ledna odstartovala příprava fotbalistů 1. SC Znojmo na jarní část MSFL. Svěřenci trenéra Aloise Skácela ji načali na hřišti s umělým trávníkem v Tasovicích, již předtím však měli individuální plány. 14. tým tabulky zbrojí na jaro pilně, v hledáčku má totiž jeden velký úlovek. Byť do prvního utkání s Otrokovicemi, které Znojmo vyhrálo 4:3 nezasáhl kvůli dodělávání trenérské B licence v Ostravě, s týmem trénuje Josef Hnaníček. Ten se Znojmem prožil nejslavnější časy včetně postupu do 1. ligy. Posléze prošel prvoligovou Příbramí, Zlínem a naposled působil v Opavě. „S Pepou jsme spolu v létě při podpisu smlouvy uzavřeli ústní dohodu, že když se v zimě bude chtít vrátit blíže k rodině, nebudeme mu v tom bránit,“ okomentoval sportovní manažer Opavy Jaroslav Kolínek. Zda bude pětatřicetiletý fotbalový univerzál nastupovat na jaře v dresu Znojma, ještě jisté není. „Už s námi trénoval, ale ještě není vše vyřešené,“ komentoval znojemský trenér Alois Skácel.“ Pokud by se vše zdárně povedlo, pro Znojmo by to byla neocenitelná posila. A Jihomoravané by vyřešili i problém s defenzivou, na podzim inkasovali nejvíce gólů z celé ligy.


Dalším zajímavým jménem je Filip Holman. Na podzim hrál za Vrchovinu a byl to právě on, kdo notně motal Znojmu hlavu při vzájemném utkání, které soupeř vyhrál 2:0. „Jde k nám na přestup, na podzim hrál sice za Vrchovinu, ale je hráčem Zbrojovky Brno,“ doplnil kouč. Dvaadvacetiletý záložník by mohl být zajímavým oživením ofenzivních řad a možnou náhradou za Davida Moučku. „Jelikož byl David hráč Zbrojovky, tak se vrátil tam a momentálně je na zkoušce ve Vyškově, ale ještě se uvidí, jak to s ním dopadne. Budeme to vědět do 30. ledna,“ nastínil Skácel teoretickou možnost, že by se ještě mohl do Znojma vrátit. Některé týmy z třetí ligy také většinou čekají, až budou uzavírat kádry druholigové celky. To však není pro Znojmo velké téma. „Uvidíme, už bych nechtěl do kádru nějak zasahovat, kdyby ano, musela by to být bomba, musel by to být hráč do základu, není to tak, že bychom na někoho čekali, jasně uvedl znojemský lodivod.


Celý článek včetně reportu ze zápasu s Otrokovicemi si můžete přečíst v pondělním tištěném vydání Znojemského týdne či v elektronické podobě zde.

REKLAMA