S jarními dny se blíží i blokové čištění. Začíná 25. března!

Od pátku 25. března začíná pravidelné blokové čištění města. Zaneste si proto do kalendáře už teď, kdy se čistí vaše ulice, abyste si své auto nezapomněli přeparkovat. I v letošním roce vám bude znojemská radnice zasílat upozornění přes systém Mobilního Rozhlasu.


O blokovém čištění: informace a značení 

První termíny blokového čištění (od 25. do 30. března) patří městským částem. Přímo ve Znojmě pak začíná čištění od 31. března. Rozpis ulic, kde bude čištění probíhat, naleznete na webu www.znojmocity.cz v sekci Doprava a uzavírky (přímý odkaz https://bit.ly/33sED5j). Termíny blokového čištění jsou připraveny přehledně na celý rok 2022.  Každý si tak může v dostatečném předstihu zjistit, kdy se bude čistit právě jeho ulice a kdy je nutné přeparkovat. Podrobné informace o termínech blokového čištění na jednotlivých ulicích získáte na telefonním čísle 515 226 631 společnosti FCC Znojmo, s.r.o.. 

Týden před zahájením blokového čištění jsou rozmisťovány přenosné dopravní značky „ZÁKAZ STÁNÍ“ s dodatkovou tabulkou „BLOKOVÉ ČIŠTĚNÍ“ s uvedením data a času provedení. Tam, kde je uzavřený blok ulic, je tento blok označen přenosnou dopravní značkou „ZÓNA“ (začátek a konec) pro zákaz stání z důvodu blokového čištění s uvedením data a času provedení. Umístění všech přenosných dopravních značek bude zdokumentováno a archivováno k případnému dokazování, kdy a jak byly tyto značky umístěny.


Vyhněte se odtahům díky Mobilnímu Rozhlasu

Snad každému řidiči se v minulosti stalo, že se informace o blokovém čištění dozvěděl na poslední chvíli, nebo v tom horším případě se k autu vrátil a čekalo ho nepříjemné překvapení. Město Znojmo se dlouhodobě snaží o to, aby se počty pokutovaných řidičů v rámci parkování v zakázané zóně blokového čištění snížily. Pro eliminaci těchto přestupků se už v roce 2018 rozhodlo začít využívat právě Mobilní Rozhlas.  Informace o blokovém čištění proudí k občanům rychle, pohodlně a přesně. Avíza totiž dostávají přímo do svého mobilního telefonu. 

Díky registraci do systému Mobilního Rozhlasu může uživatel – občan – získat hned trojí avízo s upozorněním, že se blíží čištění jeho ulice. Týden dopředu obdrží upozornění e-mailem, tři dny před čistěním je upozorní aplikace, a nakonec den předem dorazí avízo SMS zprávou. Nastavit si může každý až tři adresy, tedy například tu před svým domem a ulici, kam jezdí za prací.

REKLAMA