Řidič se dvěma promile skončil na střeše

Posilnění alkoholem a potom rychlá jízda jsou příčinami havárie Renaultu na Jaroslavické ulici ve
Znojmě-Oblekovicích v pondělí kolem deváté večer. Hasiči, kteří u nehody zasahovali, poskytli první pomoc zraněnému, kterého pak převzali do péče zdravotníci záchranné služby. „Ve voze cestovaly dvě dospělé osoby a jedno dítě. Zkouška na alkohol u řidiče ukázala, že má v dechu dvě promile. Škoda na vozidle je kolem třiceti tisíc korun,“ shrnul krajský policejní mluvčí David Chaloupka. Na silnici mezi Vítonicemi a Hostěradicemi havaroval v tento den odpoledne cizinec s dodávkou a s přívěsným vozíkem. Naštěstí se nezranil. Hasiči odstranili vozidlo mimo komunikaci, provoz po tuto dobu usměrňovala hlídka policie.


Třetí nehodou, která se stala v pondělí, byla ranní havárie nákladního vozu Man ve Znojmě na Vídeňské třídě. Nákladnímu automobilu se v křižovatce utrhl návěs a z vozu vytekly provozní kapaliny, které sorbentem zasypali hasiči. Předběžnou příčinou havárie, která se obešla bez zranění, je nesprávný způsob jízdy. Škoda je zhruba třicetitisícová. Řidiči obou nehod alkohol nepili.
Ke kolizi osobního auta a motorky, při které se zranila jedna osoba, došlo v sobotu odpoledne v Moravském Krumlově, v ulici Na Kačence.

REKLAMA