Hasičský pivovar Bítov úspěšný, získal Zlatou pečeť

Letošní 32. ročník si nenechala ujít většina českých a moravských pivovarů a do degustací své vzorky přihlásili v hojné míře také zahraniční výrobci. Šestidenní festival začal na českobudějovickém Výstavišti 25.4. odbornými degustacemi a skončil 30.dubna slavnostním vyhlášením vítězů prestižních cen.


O Zlaté pivní pečetě soutěžilo ve 36 kategoriích přes 200 pivovarů, které hodnotilo více než 400 degustátorů z tuzemska i ze zahraničí. Jedná se o mezinárodní pivní soutěž, soutěžily pivovary  z České republiky, Slovenska, Polska , Maďarska , Arménie , ale např. i z Thajska.


Ocenění Zlatá pivní pečeť, udělovaná v rámci pivovarnické přehlídky International Beer Festival Budweis, je nejprestižnější pivovarnickou cenou v České republice. Hasičský pivovar Bítov získal  Zlatou pivní pečeť 2022  v kategorii Evropský ležák, a to s pivem TESÁK 13% Bítov 90. V této kategorii soutěžilo 28 vzorků piv, jak z malých , tak z velkých pivovarů. Toto pivo bylo uvařeno sládkem – majitelem pivovaru a jeho zaměstnanci  na počest 90. výročí od založení nové obce Bítov. Starý Bítov byl kvůli výstavbě Vranovské přehrady zatopen a vesnice nový Bítov slaví právě v roce 2022, 90 let od svého založení. Proto pivo nese název Bítov 90, a také z důvodu jeho ležení – 90 dní. Sládek Roman Tesař zvolil vídeňský ležák právě proto, že se dříve jednalo o typické pivo zdejší příhraniční oblasti.


Ocenění není náhoda ale výsledek dlouhodobé kvality tohoto piva Tesák z produkce Hasičského pivovaru Bítov. Pivo Tesák získalo již dvě ocenění na Zlaté pivní pečeti a to v roce 2019, kdy 3. místo obsadil Tesák polotmavý ležák 12% a v roce 2020 , kdy 1.místo obsadil Tesák 13% černý ležák.


Regulérnost soutěže garantovaly, podobně jako v předchozích letech, certifikační autority

BureauVeritas, TÜV SÜD Czech, 3EC International a Státní zemědělská a potravinářská

inspekce. Mezinárodní festival piva je tak jediná soutěž na světě, kdy vše dozorují a

certifikují nezávisle na sobě čtyři kontrolní organizace.

REKLAMA