Požáry: Během sedmi dnů hořelo osmkrát

(FOTO: Hasiči JHM) Že horko, zvláště o žních, zvyšuje riziko požárů, se potvrdilo poslední červencový týden i v našem regionu, kde jednotky hasily hořící úrodu, strniště i zemědělskou techniku. Druhý stupeň požárního poplachu hasiči vyhlásili při zásahu nedaleko městyse Višňové čtvrtou červencovou neděli krátce před třetí hodinou odpoledne. Hořelo tam pole o rozloze přibližně tří hektarů. „Na místě zasahovalo osm jednotek. Požár jsme dostali pod kontrolu v 15 hodin 20 minut a dohašen byl po půl páté. Vzniklá škoda se odhaduje na necelých sto tisíc korun,“ popsal mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák. Jednotky včasným zásahem uchránily další úrodu na poli v hodnotě 600 tisíc korun.


Ve stejný den, po třetí odpoledne, začalo u nedalekých Medlic hořet pole, tentokráte o menší rozloze 50 krát 100 metrů. Hasiči jej uhasili několika vodními proudy zhruba během půl hodiny. V neděli ještě vyjížděli k hořícímu strništi u Znojma.Na poli poblíž Hostimi hořel v pondělí dopoledne kombajn, který byl uhašen ještě před příjezdem hasičů, a to třemi přenosnými hasicími přístroji. Večer se v kombajnu vznítila sláma a od ní chytlo i strniště na poli.


V úterý odpoledne jednotka zasahovala u menšího požáru suché trávy v Tasovicích, v pátek u hořícího pole o rozloze 300 krát 70 metrů poblíž Grešlového Mýta. Předběžná škoda byla vyčíslena na 20 tisíc korun, zachráněná úroda představuje částku kolem 800 tisíc korun. V sobotu odpoledne se ve Stupešicích vznítil balíkovač slámy, hasiči oheň zlikvidovali dvěma vodními proudy.

REKLAMA