Nevoga získala titul Stavba roku 2022

Komplex nového areálu firmy Nevoga ve Znojmě získal prestižní odborný titul Stavba roku 2022. Jde o nejvyšší ocenění, jaké stavba mohla získat. Připomínat ho bude nejen diplom, ale také ocenění v podobě křišťálového razítka.


Dle hodnocení poroty dostal nový areál Nevogy titul za výstavbu administrativní budovy jako inteligentního domu, ovládaného nadřazeným systémem, kde jednotlivé místnosti jsou vybaveny zónovou regulací vytápění, klimatizací, vzduchotechnikou a osvětlením a za vybavení výrobní i skladové haly stmívatelným osvětlením, řízeným podle intenzity denního světla, které je měřeno osvitovými senzory. Pro Nevogu jako rodinnou firmu je vybudování nového topmoderního sídla ve Znojmě největší investicí v historii společnosti. Majitelé tu investovali 1,5 miliardy korun. Na projektu se podíleli přední rakouští architekti, a i když je Nevoga výrobní firmou, opravdovou dominantou celého areálu je administrativní budova. Generální dodavatelem stavby byla firma Hochfief, která stavbu do soutěže přihlásila. Galavečer spojený s vyhlášením výsledků se konal v Betlémské kapli v Praze. Vítězná desítka staveb, kterou najdete na www.stavbaroku.cz, vzešla z 31 nominovaných. Celkem bylo přihlášeno i se zahraničními stavbami 83 realizací, z toho 79 českých. Přihlásily se novostavby, rekonstrukce, dopravní stavby, exteriéry, interiéry i významné partery a zahrady. Pořadatelem soutěže je Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství.


Rodinná firma Nevoga, založená v roce 1958, je evropským leadrem na trhu stavebnictví v odvětví výroby a vývoje příslušenství do bednění. Své pobočky má kromě Znojma také v Německu, Rakousku a Polsku. Ve Znojmě vyrábí už od roku 1991, přičemž v roce 2021 zde Nevoga otevřela nový topmoderní výrobní závod až pro 600 zaměstnanců. V Nevoze se vyrábí přes 200 typů výrobků z různých druhů materiálu: od distančních prvků, kruhové bednění až po výztužné napojovací prvky. Firma je průkopníkem v recyklaci, od roku 1989 používá pro výrobu svých produktů recyklovaný plast.

REKLAMA