Znojemská sportovní hřiště v novém kabátu

Venkovní kluziště a hřiště s umělou trávou na Sokolské ulici, Sportovní hala F. J. Curie nebo víceúčelové hřiště v Konicích. To je jen výběr sportovišť, která prošla nebo projdou v letošním roce proměnou. Město Znojmo do nich investuje 12,2 milionů korun (bez DPH).


Venkovní kluziště na Sokolské ulici změna teprve čeká. V I. etapě přestavby bude zpevněna plocha současného kluziště a jeho okolí. Provedena bude i výměna technologie chlazení. Hřiště o velikosti 40 x 20 metrů bude sloužit v zimních měsících pro ledovou plochu a během zbytku roku pro ostatní sportovní hry. Hřiště bude osazeno mantinely. Chladicí agregát s novou technologií chlazení prodlouží využití ledové plochy ze současných dvou měsíců až na pět, v závislosti na počasí. Celková investice v I. etapě je 5,2 milionů korun (bez DPH). Ve II. etapě budou zbudovány nové chodníky a kolem hřiště bude provedena pokládka zámkové dlažby.


Hřiště s umělou trávou na Sokolské ulici získalo zcela nový povrch. Stejně tak Sportovní hala F. J. Curie má novou herní plochu, zde byla původní parketová podlaha nahrazena moderní vinylovou. Hřiště už jsou dokončena a hojně využívána. Celková investice zde byla 5,8 milionů korun (bez DPH).
V městské části Konice vzniklo zcela nové multifunkční hřiště s tartanovým povrchem, které bude sloužit nejen pro potřeby místní mateřské a základní školy, ale i široké veřejnosti. Město do něj investovalo 1,2 milionů korun (bez DPH).

REKLAMA