Nevoga je Stavbou roku Jihomoravského kraje

Futuristická budova nového komplexu firmy Nevoga poblíž silnice směrem na Hatě vyhrála soutěž Stavba Jihomoravského kraje v kategorii průmyslových a technologických objektů. Cenu odborné poroty si v jubilejním 20. ročníku převzali ve čtvrtek 21. dubna na půdě Fakulty stavební VUT v Brně majitelé Nevogy Günther Brandner a Manuel Mösl společně s prokuristou firmy Petrem Pokorným.


„Pro Nevogu jako rodinnou firmu je vybudování nového topmoderního sídla ve Znojmě největší investicí v historii společnosti. Naši majitelé tu investovali 1,5 miliardy korun. Vlastně jde za poslední roky i o největší investici v regionu vůbec,“ připomíná Petr Pokorný, prokurista firmy. „Na projektu se podíleli přední rakouští architekti, a i když jsme výrobní firma, opravdovou dominantou celého areálu je naše administrativní budova a my jsme na ni velice pyšní. Generální dodavatelem stavby byla firma Hochtief, která nás do této soutěže přihlásila. A nám je ctí, že můžeme naši firmu takto veřejnosti prezentovat,“ dodává Pokorný. Soutěž Stavba Jihomoravského kraje organizuje Svaz podnikatelů ve stavebnictví v Jihomoravském kraji a Jihomoravský kraj. Posláním soutěže je prezentace a propagace kvalitních výstavbových projektů v Jihomoravském kraji a přiblížení nejlepších stavebních děl a jejich tvůrců širší laické i odborné veřejnosti.
Zájemci se podrobně s novým závodem Nevogy mohou seznámit při Dni otevřených dveří, který se bude konat v sobotu 21. května.


Rodinná firma Nevoga, založená v roce 1958, je evropským leadrem na trhu stavebnictví v odvětví výroby a vývoje příslušenství do bednění. Své pobočky má kromě Znojma (ČR) také v Německu, Rakousku a Polsku. Ve Znojmě vyrábí už od roku 1991, přičemž v roce 2021 zde Nevoga otevřela nový topmoderní výrobní závod pro až 600 zaměstnanců.
V Nevoze se vyrábí přes 200 typů výrobků z různých druhů materiálu: od distančních prvků, kruhového bednění až po výztužné napojovací prvky. Firma je průkopníkem v recyklaci, od roku 1989 používá pro výrobu svých produktů recyklovaný plast.
S Nevogou se staví po celém světě, její výrobky najdete na světových fotbalových a multifunkčních stadionech (Manchester City, Benfica Lisabon, Mercedes-BenzArena Berlin), v dopravních stavbách, jako jsou nádraží (Vídeň), mosty (Bělehrad), tunely (Rakousko, Švýcarsko, Německo) či metra (Budapešť), nebo ve zdech různých budov a mrakodrapů (Dauhá, Londýn, Reykjavík).

REKLAMA