Na veletrhu pro zaměstnance Laufenu se představilo 22 firem

Společnost LAUFEN CZ, která zastupuje značky koupelnového vybavení LAUFEN, JIKA a ROCA, uspořádala v areálu svého znojemského závodu veletrh pracovních příležitostí. Celodenní akce, která se konala ve čtvrtek, byla určena exkluzivně pro zaměstnance společnosti a zúčastnilo se jí 22 lokálních a regionálních firem, které představily zaměstnancům LAUFEN CZ nové kariérní možnosti a nabídky pracovních míst. Kromě firem se veletrhu aktivně zúčastnili pracovníci Úřadu práce, Hospodářské komory a dalších institucí. Zaměstnancům společnosti LAUFEN CZ byla také představena možnost relokace do závodu v jihočeské Bechyni.


„Veletrhem pracovních příležitostí jsme chtěli podpořit naše zaměstnance a usnadnit jim přechod na nové pracovní pozice. Jsem rád, že 22 lokálních firem vyslyšelo naše volání a představilo našim zaměstnancům své pracovní nabídky,“ říká Luis Sergio Castro, generální ředitel LAUFEN CZ, a dodává: „Naše společnost je se Znojmem historicky spjatá a já chci říci, že LAUFEN CZ zde nekončí. Naopak. Naše logistické centrum, které je pro naši značku největší v regionu, se plánuje rozšiřovat a stejně tak zde budeme pokračovat ve výrobě nábytku a vodovodních baterií, čímž naše přítomnost ve Znojmě bude zachována. Výroba sanitární keramiky se přesune do Bechyně.“


„Za město Znojmo velmi oceňujeme, že se společnost LAUFEN CZ staví odpovědně ke svým zaměstnancům. Z mého pohledu měl veletrh pracovních příležitostí velký smysl a věřím, že pomohl řadě zaměstnanců najít nové uplatnění,“ uvedla starostka Znojma Ivana Solařová. Ta také řekla, že je ráda, že LAUFEN CZ bude nadále působit ve Znojmě, se kterým je historicky spjaté a že společnost počítá i s rozšířením některých provozů. „To je dobrá zpráva pro zaměstnance, ale i pro město jako takové, neboť tu má výroba keramiky takřka stopadesátiletou tradici,“ dodala Solařová. Kromě prezentací firem nabídl veletrh také poradenství pod vedením pracovníků Úřadu práce, kteří zaměstnancům LAUFEN CZ představovali celý proces žádosti o registraci na Úřad práce a požadavky na vyplnění potřebných dokumentů. Zaměstnanci měli rovněž možnost dozvědět se více informací o možnostech relokace do závodu v jihočeské Bechyni.

REKLAMA