Jarních Dnů zdraví se zúčastnily stovky účastníků

Na přelomu března a dubna se konaly jako každý rok Jarní Dny zdraví, které přilákaly přes tři stovky účastníků. Pro ně bylo připraveno spoustu aktivit, a to jak pro děti, tak i pro dospělé.


Program odstartoval Fitness Dny v Centru Louka sérií přednášek a sportovních lekcí. V pondělí 20. března se přednášky ujala Mgr. Radka Procházková na oblíbené téma Školení první pomoci. Tři desítky účastníků se zaujetím poslouchalo opravdu vyčerpávající výklad paní učitelky ze Střední zdravotnické školy a vyšší odborné školy zdravotnické ve Znojmě. Ještě ten den se kompletně naplnil sál na lekci Cardio & Mobility, kterou vedla instruktorka Sandra Nová. Druhý den se pokračovalo zajímavou přednáškou brněnské psycholožky Mgr. Jitky Juráskové na téma Prevence stresu aneb jak nevyhořet. Poté následovalo intenzivní cvičení s vlastní váhou těla na lekci Tabata, o které se postarala trenérka Mirka Chalanková. Ve středu uzavírala Fitness dny běžecká trenérka Lenka Brabcová, která se postarala o přednášku Jak běhat zdravě a s radostí a následně zaplnila i sál na lekci Jóga nejen pro běžce. 


V pátek 24. března byla pro děti připravena krátká procházka s plněním úkolů. Název Po stopách rytířů napovídá sám, že nechyběli rytíři ani meče. Oblíbené procházky se závěrečným opékáním špekáčků na prostranství pod Mikulášským kostelem se zúčastnilo přes padesát dětí. Hned druhý den v sobotu 25. března čekala stovku zájemců Procházka po proudu vody, na které byla připravena exkurze po objektech VODÁRENSKÉ AKCIOVÉ SPOLEČNOSTI Znojmo a z velmi zajímavého a poučného výkladu se účastníci dozvěděli celý proces od vyčerpání z vodní nádrže přes čištění, úpravu vody až do fáze, kdy vytéká z vodovodního kohoutku. Na zájemce čekala prohlídka úpravny vody Znojmo, Čerpací stanice Obří hlava a Koželužská a také štoly na Hradiště. Procházka byla zakončena v administrativní budově na Kotkově ulici, kde na všechny čekalo občerstvení, vyhodnocení soutěže o ceny a pro děti zábavné úkoly. 


Jarní Dny zdraví byly zakončeny se sportovním klubem WINNERS Znojmo, a to 15 kilometrovým výšlapem z Retzu, kterého se i přes nepřízeň počasí zúčastnilo přes 30 chodců a patří jim velký obdiv, že i ve vydatném dešti došli až do plánovaného cíle. 

Doprovodným programem byli ještě dva workoutové semináře, které proběhli na workoutových hřištích v dolní a horní části města u základních škol. Jeho vedení si vzal na starosti Tomáš Toman. 

REKLAMA