Guano Apes v Moravském Krumlově!

Za naprostou senzaci lze považovat účinkování zpěvačky Sandry Nasic i s její světově proslulou formací Guano Apes v Moravském Krumlově na v pořadí druhém ročníku hudebního festivalu Rock Castles, který skončil teprve včera v neděli 21. srpna v brzkých ranních hodinách. A z hvězd světového tvrdého rockového hudebního nebe tu nebyla sama.


Již od čtvrtka 18. srpna se park historického areálu renesančního zámku v Moravském Krumlově stal azylem pro jeden z největších hudebních rockových festivalů nejenom u nás v České republice, ale v celé střední Evropě. V jedinečném prostředí dolního zámeckého parku v Moravském Krumlově se pak po všechny tři dny představily tisícovkám návštěvníků ty nejznámější rockové a metalové skupiny, které se sem sjížděly doslova z celého světa. Není se čemu divit, když největší akce v tomto hudebním žánru na jižní Moravě a u nás na znojemském okrese vůbec si již dokázala získat patřičný věhlas.
Na letošním Rock Castlu se fanouškům heavy metalu a skutečně tvrdé, někdy až příliš tvrdé rockové hudby, se svou produkcí předvedlo na tři desítky formací napříč celou planetou. Kromě jiných tu byli také Krisiun z Brazílie, Secret Rule z Itálie, Phenomy z Libanonu, Blackbriar z Nizozemí, Chontaraz z Norska, Pain ze Švédska nebo i Týr z Faerských ostrovů. Mnozí diváci se těšili také na vystoupení kapel jak české tak slovenské provenience, které zastupovala Loretta, Doktor PP s Petrem Pečeným, Solar System, Power 5 nebo čím dál lépe znějící uskupení Dark Gamballe poskládané z muzikantů Vyškovska a z části i z našeho Znojma.


Zatímco hvězdou startovacího čtvrtečního dne se stal americký hudebník a zpěvák Eric Martin, páteční hvězdou potom Avantasia; projekt metalové opery vytvořený německým zpěvákem a skladatelem Tobiasem Sammetem. Naprostá senzace však na všechny čekala poslední festivalový den, protože v sobotu 20. srpna v noci se na velkém koncertním podiu se svou show předvedla populární a světově proslulá formace Guano Apes se zpěvačkou Sandrou Nasic! Dle plánu open-air hudební festival rockové a metalové hudby Rock Castle v Moravském Krumlově o půlnoci ze soboty na neděli zakončil Ohnivý ocas z Německa, přesněji napsáno skupina Feuerschwanz. I přes vytrvalý a v některých případech skoro celodenní trvalý déšť si příznivci tohoto ryze specifického hudebního stylu přišli v minulém týdnu při Rock Castlu v Moravském Krumlově na své, stejně tak jako všechny bandy, které dokázaly vytvořit neopakovatelnou atmosféru. Lze si jen přát, aby se mnohé z nich do těchto míst znovu vrátili, Třeba již za rok při Rock Castlu 2023.

REKLAMA