(Foto: Hasiči JHM) Téměř stovka hasičů a občanů naší republiky nedávno převzala medaile Za statečnost, Za zásluhy o bezpečnost, Za věrnost i Čestné medaile a plakety Hasičského záchranného sboru ČR. Na slavnostním shromáždění v Míčovně Pražského hradu je předal generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR, generálporučík Vladimír Vlček. Mezi oceněnými byl i Lubomír Novák, technik chemické služby na centrální hasičské stanici ve Znojmě. Obdržel medaili Za věrnost 1. stupně, za příkladné plnění služebních povinností během 30 a více let služby u Hasičského záchranného sboru. Ve službě je již 34 let.
Medaile putovaly i na Znojemsko
Při příležitosti výročí Dne vzniku samostatného československého státu ocenil Hasičský záchranný sbor ČR medailemi a plaketami své příslušníky a osobnosti, které dlouhodobě a úspěšně spolupracují s hasiči a podílí se tak na zajištění bezpečnosti občanů naší republiky. Více než 50 medailí a plaket předali ve čtvrtek (30. 10.) v Brně náměstek generálního ředitele Hasičského záchranného sboru ČR generálmajor Petr Ošlejšek a krajský ředitel Hasičského záchranného sboru brigádní generál Jiří Pelikán.
Na slavnostním ceremoniálu v secesní vile Löw-Beer převzali z Územního odboru Znojmo medaili Za věrnost 2. stupně, za příkladné plnění služebních povinností v délce 20 let podporučík Aleš Caska, velitel čety na centrální hasičské stanici ve Znojmě, a nadpraporčík Radim Holinsky, technik chemicko-technické služby. Medaile Za věrnost 3. stupně za 10 let zodpovědné práce v hasičském sboru byla udělena podpraporčíkovi Jiřímu Pennovi, technikovi strojní služby z centrální hasičské stanice ve Znojmě. Dále také nadpraporčíkovi Pavlu Huškovi, veliteli družstva na hasičské stanici v Hrušovanech nad Jevišovkou.
Medailí Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje za dlouholetou výbornou spolupráci při výcviku, zásazích i v krizovém štábu při povodních v našem regionu, byli oceněni Michal Pokorný, vedoucí pracovník Povodí Moravy, provoz Znojmo, a Antonín Alexa, vedoucí pracovník odboru životního prostředí, Městského úřadu Znojmo. Krajskou plaketu Hasičského záchranného sboru za výbornou spolupráci a podporu, zejména hasičů ze stanice v Hrušovanech nad Jevišovkou, obdržela starostka tohoto města Eliška Volná.
Jitka Mitysková