Znovín má nového majitele

O prodeji vinařství Znovín Znojmo už se mluvilo delší čas. V tomto kontextu se skloňovalo i jméno nápojářské skupiny Kofola. Znovín ale nakonec zamířil do rukou nově vzniklého holdingu ZWG.WINE, do nějž patří vinařství Lahofer, Waldberg a Hanzel. Právě majitelé těchto vinařství vytvořili zmíněný holding, který je ryze českou společností.


„Rozhodnutí k nákupu Znovín Znojmo bylo pro nás logickým krokem. Znovín je přirozenou součástí znojemského regionu, která si zaslouží stabilní budoucnost. Vnímáme ho jako silnou tradiční značku s velkým potenciálem, kterou chceme rozvíjet, nikoli zásadně měnit,“ uvedl Stanislav Lancouch, jednatel a spolumajitel ZWG.WINE.


Holding kupuje celý provoz Znovínu, včetně výroby, provozů, vinic i značek. „Každé vinařství si zachová svůj styl, výrobu, sklepmistra i okruh zákazníků, ale budou mít společné strategické vedení a ekonomické zázemí. Znovín staví na dlouhé tradici, historii a hlubokém vztahu k regionu. Má navíc silné vazby na turismus a komunitu, a ty chce holding dále posilovat,“ uvedl obchodní ředitel holdingu ZWG.WINE Miroslav Majer.


Redakce, rzt

REKLAMA