Krumlovanky kousek od senzace

(Foto: Michal Šanca, TT Moravský Krumlov) Velký svátek čekal v uplynulém týdnu na stolní tenistky Moravského Krumlova. V domácím prostředí si totiž odbyly premiéru v základní skupině prestižní Ligy Mistrů. A hned v prvním klání sahaly po senzačním výsledku. Nakonec ale ze dvou domácích zápasů bohužel žádné body nezískaly. V neděli je pak čekala cesta do Lince, kde opět kraloval favorit.


TT Moravský Krumlov – Saint-Quentin TT 2:3
Vstup mezi elitu se domácím hráčkám zpočátku povedl na výbornou a po úvodních dvou dvouhrách vedly 2:0. „Do utkání jsme vlétli ve velkém stylu. S fantastickým publikem v zádech, bez přehnaného respektu, prostě skvěle. Po přestávce bohužel sklapla pověstná Csaplárova past, která, jak se ukázalo, zdaleka nehrozí jen v kopané. Vítězství nám proteklo mezi prsty,“ smutnil trenér Moravského Krumlova Jindřich Bíla. Třetí vítězný bod se nepovedlo získat Jošidové, ani Ščerbatychové. Kdo bude vítězem, tak musel rozhodnout pátý duel, ve kterém domácí Čerňavská prohrála s Lucemburčankou De Nutteovou. Krumlovu tak jen těsně unikla výhra. Hostům sice chyběly dvě klíčové hráčky, to ale nikterak výkon domácích nesnižuje.


Valeriia Ščerbatychová – Sarah De Nutteová 3:0, Čerňavská – Lutzová 3:0, Mitsuki Jošidová – Olga Michajlovová 0:3, Valeriia Ščerbatychová – Camille Lutzová 2:3, Čerňavská – De Nutteová 0:3


TT Moravský Krumlov – Linec AG Froschberg 0:3

Těsné prohry proti Francouzkám byla velká škoda, protože v dalším domácím utkání, které se konalo v pátek, čekal Krumlovanky jeden z favoritů soutěže – Linec. Rakouský tým má v kádru mistryni Evropy Sofii Polcanovou, ta svoji kvalitu, stejně jako její spoluhráčky, potvrdila beze zbytku. Linec vyhrál hladce 3:0.


Valeriia Ščerbatychová – Suthasini Sawettabutová 1:3, Mitsuki Jošidová – Sofia Polcanová 0:3, Jekaterina Čerňavská – Julia Prochorovová 1:3


Linec AG Froschberg – TT Moravský Krumlov 3:0
Rakouský tým doma jednoznačně kraloval a nepovolil Krumlovu ani set.


Sofia Polcanová – Mitsuki Jošidová 3:0, Suthasini Sawettabutová – Valeriia Ščerbatychová 3:0, Julia Prochorovová – Jekaterina Čerňavská 3:0.


REKLAMA