Při hašení požáru v Suchohrdlech vybuchl plyn

U hořícího mobilheimu, přilehlého přístřešku a auta zasahovali hasiči ve čtvrtek odpoledne na zahradě v Suchohrdlech u Znojma. Pro špatnou dostupnost museli vytvořit několik stovek metrů dlouhé hadicové vedení. To ale nebylo vše.

„Proti plamenům jsme pak použili dva vodní proudy. Zásah komplikovaly tlakové láhve s propan-butanem a sousedící rozvodna elektrické energie. Při hašení explodovala jedna dvoukilová tlaková nádoba,“ popsal zásah mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák. Doplnil, že plameny dostali pod kontrolu během necelé půlhodiny a zcela je zlikvidovali za další hodinu. Vyšetřovatel odhaduje škoduna stovky tisíc korun. Při požáru se lehce zranila jedna osoba. Jeho příčina vzniku je zatím v šetření. Kromě znojemských profesionálních hasičů oheň likvidovaly dobrovolné jednotky z Prosiměřic, Suchohrdel a Únanova. V pondělí hasiči vyráželi do Olbramkostela kde ve vepříně…

Další fotografie a informace najdete v 7. čísle Znojemského týdne, který je k dostání na novinových stáncích a v jeho internetové podobě na www.alza.cz, v sekci média a zábava, časopisy, noviny regionální.

REKLAMA