Banální napomenutí zaplatil málem smrtí

Jen díky včasné první pomoci a operaci v nemocnici přežil bodné zranění muž v jedné obci našeho regionu. Útočníkem byl jedenatřicetiletý muž s kriminální minulostí, který je nyní ve vazbě. Ke konfliktu došlo poslední lednový den, kdy oba popíjeli se svými známými pivo. Když násilník položil nápoj nebezpečně blízko klávesnice notebooku, jeho známý ho napomenul.

„Vznikla menší roztržka, po které obviněný odešel domů. Vztek s ním však kvůli posunutí pěnivého moku cloumal natolik, že si to se svým kamarádem šel znovu vyříkat. Ani toto však ke zklidnění emocí nevedlo, opět došlo k menší potyčce, vzápětí agresor oznámil sokovi, že to s ním skoncuje, vzal nůž a pořezal ho na krku,“ popsal napadení krajský policejní mluvčí Pavel Šváb.

Pachatel se po činu vrátil domů a s rukama od krve oznámil svědkům, co se stalo. Ti hned doběhli k místu incidentu, a silně krvácejícímu muži poskytli první pomoc. „Díky jejich jednání, i tomu že poškozený stačil přes sociální sítě napsat známé s prosbou o záchranku, vyšetřují jihomoravští kriminalisté ‚pouze‘ pokus vraždy,“ potvrdil policejní mluvčí. Na místo dorazila sanitka s lékařskou posádkou. „Pacienta s těžkým zraněním jsme zaléčili, dostal kyslíkovou terapii a k další péči ho převezli do nemocnice,“ informovala mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová. Kladnou roli sehrála skutečnost, že zraněný muž byl včas operován v nemocnici. Obviněnému hrozí až dvacetileté vězení. Místo činu policisté z taktických důvodů nesdělili.

REKLAMA