Na Hatích vznikne mobilní testovací místo, hlavně pro pendlery

Rakouská vláda se nakonec přece jen rozhdola podmínit vstup do země nergartivním testem na Covid. Tato opatření, která proti šíření koronaviru Rakušané zavedli, nově znamenají pro pendlery pravidelné předkládání negativních antigenních nebo PCR testů. Město Znojmo se rozhodlo situaci lidem pracujícím v rakousku ulehčit a ve spolupráci se Společností Podané ruce zřídit mobilní testovací místo přímo na Hatích, a to na parkovišti u muzea Terra Technica. Mobilní testovací místo bude fungovat od středy 10. února.

„Chtěl bych poděkovat všem zúčastněným subjektům za spolupráci, díky které můžeme v řádu dnů nabídnout testování převážně pendlerům přímo na hranicích. Jednali jsme i o navýšení testovacích kapacit na místech, která už ve Znojmě fungují, ale to nešlo. Proto jsme se rozhodli pro mobilní testovací místo, které bude provozovat Společnost Podané ruce. Velké díky za spolupráci patří muzeu Terra Technica za poskytnutí prostoru parkoviště a přívod elektřiny a také obci Chvalovice,“ uvedl starosta Znojma Jakub Malačka.

„Považujeme intenzivní testování za jedinou okamžitou preventivní možnost, abychom zmírnili nebo i zastavili třeba i ve městě Znojmě další množství zbytečných úmrtí,“ říká ředitel Společnosti Podané ruce Jindřich Vobořil a dodává: „V tuto chvíli mohou všichni lidé starší 16 let každé 3 dny mít možnost se otestovat zdarma. Když bude o tuto službu velký zájem, jsme připraveni pomoci a případně ji rozšířit podle potřeb města,” dodal Vobořil.

„Registrace bude možná předem, abyste se přímo na místě nemuseli zdržovat papírováním. Výsledky obdržíte online, takže opět odpadne čekání na výsledek. Bližší informace ještě uveřejníme. Doporučuji sledovat mj. web www.opatreniznojmo.cz,“ upozornil starosta Malačka. Antigenní testy jsou hrazené z veřejného zdravotního pojištění.

Provozní doba mobilního testovacího místa

Pondělí 15 – 20 hod.

Středa 12 – 17 hod.

Sobota 8 – 13 hod.

Testování nabízí i rakouská vláda. Seznam míst v Dolním a Horním Rakousku najdete na odkazech: https://notrufnoe.com/testung/  a https://www.land-oberoesterreich.gv.at/248085.htm

REKLAMA