Miroslavské děti o prázdninách hrály Bingo

Padesát dřepů, stejný počet přeskoků přes švihadlo, chůze pozpátku i s knihou na hlavě, ranní rozcvička nebo den bez internetu a her v mobilu, to jsou jen některé úkoly, které nejmenší děti i teenageři z Miroslavi zvládali doma nebo venku o jarních prázdninách.
Měly podobu zábavné hry Bingo, kterou pro ně připravilo zdejší Středisko volného času. Herní plán našli na webových stránkách. Děti se mohly o zážitky ze hry podělit a zaslat je emailem i s fotkami do miroslavského „Domečku“. Za splněné úkoly na ně čekala drobná odměna.
Bingo není jedinou aktivitou, kterou v době nucené přestávky kvůli koronavirové pandemii připravili vedoucí kroužků. Děti se s rodiči nebo samy nedávno vydaly na „Vycházku cestou, necestou“ po Miroslavských kopcích. Putovali podle mapy, která je dovedla k zastavením s různě obtížnými úkoly. Obdobná hra na ně čekala ve městě. Necelé čtyři kilometry dlouhou trasu si tam mohly projít i maminky s kočárky a starší generace s vnoučaty. Tentokráte našli zadání na plakátovacích sloupech a plochách.

Domácí tvoření podle návodu
Vyplnit dětem volný čas, když společné aktivity nejsou v době nouzového stavu povoleny, pomáhá dvacet tři kroužkotipů, jako třeba Kutílek, Pod pokličkou, Špachtlička, Dárkostroj, Keramika, Diskito, Buď fit nebo Počmáraní banditi miroslavského Střediska volného času.
„V praxi například keramický kroužek funguje tak, že jeho členové si podle pracovního listu či videa na našem webu vytvoří doma výrobek, my jej v elektrické peci vypálíme a oni si ho potom zase doma nabarví podle své fantazie. Nám pak zašlou foto hotového dílka. Podobně doma vaří děti v kroužku Pod pokličkou, kdy podle našeho návodu připravují třeba pomazánky na chlebíčky,“ popsala zástupkyně ředitele miroslavského Střediska volného času Eva Horáková. Dodala, že domácí a venkovní aktivity vytváří pro zhruba necelou tisícovku dětí z Miroslavi a okolních obcí.

REKLAMA