Pan Bohumil Zika oslavil úctyhodnou stovku

Želetický rodák Bohuslav Zika sice oslavil 28. října magickou stovku, na tento věk by jej ale tipoval málokdo. Díky zdravému životnímu stylu překvapuje svoji vitalitou. K významnému životnímu jubileu mu přišli do Domova pro seniory ve Znojmě popřát starostka města Ivana Solařová, místostarosta Jan Blaha a ředitel Okresní správy sociálního zabezpečení ve Znojmě Radoslav Kraus. „Obdivuji jeho vitalitu. Ve svém úctyhodném věku se zapojil do mezigeneračního projektu Pošlete vzkaz příběhem. A jaký že je jeho vzkaz mladým? Příroda dává člověku sílu a zdraví. Choďte ji obdivovat a chovejte se k ní ohleduplně,” řekl Blaha.


Pan Bohuslav toho zažil za svého života opravdu hodně, chvíle krásné, ale i ty méně radostné, když se například za 2. světové války musel skrývat před Němci. V tu dobu se v Praze učil na cukráře, později se však vyučil malířem pokojů. V poválečných letech se vrátil zpět do Znojma. Po večerech si pak při práci dodělal stavební průmyslovku, se stavebnictvím spojil i svoji profesní kariéru. Na jihu Moravy také poznal svoji budoucí žen, s kterou následně prožil krásných 62 let a vychovali dvě děti. Dceru Libuši a syna Bohuslava. „Tatínek vždy miloval hudbu. Dlouhá léta hrál v orchestru Studio klub Znojmo a dalších uskupeních. Žije dodnes aktivním životním stylem. I ve svých stech letech pořád chodí na procházky. Ty mu dávají sílu do dalších let,“ přiblížil Bohuslav Zika ml.


O hudbě si ostatně oslavenec povídal i se starostou Ivanou Solařovou. „Pan Zika nám vyprávěl o svém životě, o své rodině i o své celoživotní zálibě v hudbě, kterou i dnes rád poslouchá. Byl to silný zážitek a velice inspirativní setkání,“ uvedla starostka. Redakce se pochopitelně připojuje s přáním všeho nejlepšího a prožití ještě mnoha nádherných let.

REKLAMA