Demonstranti v centru Znojma žádali svobodu

Převaha českých vlajek, k tomu také nějaké moravské, slovenské i prapory s vyobrazeným kalichem. Hesla jako Svobodu, nebo Nechceme být občany 2. kategorie. Tak vypadalo v neděli odpoledne znojemské náměstí TGM, kde se shromáždilo několik stovek lidí, aby zde vyjádřili svůj nesouhlas s vládními opatřeními a vůbec celou situací okolo nemoci covid-19.

„Nejde vůbec o nějakou nemoc. V zemích, kde k ní přistupovali jako ke klasickému virovému onemocnění, jako je například Švédsko, mají oproti nám poloviční čísla úmrtí. Třikrát musela být změněna definice vakcín, aby se do toho genová terapie mRNA vešla. Stejně tak musela být třikrát pro tyto účely předefinována definice pandemie,“ uvedl hlavní řečník demonstrace Lubomír Volný.

Podle jeho slov jde o snahu nadnárodních korporací získat moc nad státy. „To se jim nemůže podařit, pokud je nebudou aktivně podporovat ozbrojené složky, jako je policie, armáda, ale i hasiči nebo zdravotníci,“ konstatoval Volný, který příslušníky těchto profesí vyzval, aby bránili nastolení korporátního fašismu, o což podle něj v kampani kolem covidu–19 jde.

REKLAMA