Znojmo kupuje budovu pošty na Horním náměstí

28 milionů. Tolik zaplatí město Znojmo za rozsáhlý areál České pošty, který se nachází v bloku mezi Horním náměstím a Horní Českou ulicí. Nejviditelnější částí je budova pošty, tzv. Jedničky na Horním náměstí.

Česká pošta jako státní podnik v posledních letech snižuje provozní náklady a přistoupila k prodeji některých svých poboček napříč Českou republikou. Jednou z nich je právě i areál na Horním náměstí ve Znojmě, který vedení pošty před několika měsíci nabídlo městu Znojmu ke koupi, a to za cenu obvyklou dle znaleckého posudku.

„Naším záměrem je získat dotaci nejen na rekonstrukci budovy pošty, ale také dotaci na budovu úřadu na náměstí Armády. Nabízí se možnost získat dotaci od Ministerstva kultury ČR z Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón právě na rekonstrukci budovy pošty. Tuto dotaci využívá město pravidelně již několik let,“ vysvětlil starosta Jakub Malačka.

Přesunout by se sem měli úředníci zatím dislokovaní na různých místech Znojma, hlavně na Pražské ulici a nám. Armády.

Pro odkoupení areálu České pošty za v těchto dobách velmi příznivou cenu byla většina zastupitelů. Proti se vymezovali hlavně zastupitelé zvolení za ANO, kteří jsou momentálně v opozici.

REKLAMA