Vinobraní se vrátilo v celé své slávě

Po dvou letech covidové pauzy se nám Znojemské historické vinobraní vrátilo do starých zajetých kolejí. Narvaná náměstí v centru návštěvníky největší vinařské akce, kteří se k nám sjeli ze všech koutů České i Slovenské republiky, ale i ze zahraničí; k tomu historický průvod s králem Janem z Lucemburku, interpreti zvučných jmen vystupující na několika scénách rozesetých po městě, hektolitry vína, burčáku a tuny jídla včetně finálního ohňostroje.


Dojem z celé akce a vrásky organizátorům přinesl snad jen páteční podvečerní déšť, který vytrval až do konce prvního dne. Fanoušci si i tak užili v dešti produkci Lucie Bílé za doprovodu Skupiny Petra Maláska, Lenky Filipové, ml. se svou formací vystupující pod ve světě dobře zajetou značkou Lenny stejně jako Marka Ztraceného se Ztraceným Bandem.


V sobotu se plán odvíjel již dle avizovaného časového harmonogramu a na hlavním podiu na Dolním náměstí se vystřídali Pavel Callta, Emma Smetanová s Jordanem Hajem, Richard Müller i Chinaski. Králem kulturního programu se však nakonec pro většinu přítomných stal SĽUK, Slovenský ľudový umelecký kolektív, který svým vystoupením hned ze startu sobotního dne dokázal pro letošní vinobraní naladit tu nejoptimálnější náladu. Znojemské historické vinobraní pro stávající rok je za námi a co přinese ročník další je ve hvězdách.

REKLAMA