V Hrušovanech mají „staronové“ vedení

Až po rozhodnutí Krajského soudu v Brně, že volby jsou platné, se mohla konat ustavující schůze nově zvolených zastupitelů v Hrušovanech nad Jevišovkou. Zneplatnění voleb požadovala občanská iniciativa SPOLEČNĚ PRO HRUŠOVANY 2022. Podle ní hnutí ANO 2011 podvádělo, když na své kandidátce uvedlo dvojici manželů bez jejich písemného souhlasu, který je povinný pro každého kandidáta.


Volba nového vedení města prvního listopadu nic nezměnila na vyjednávání těsně po komunálních volbách, kdy se tvořila koalice bez SPOLEČNĚ PRO HRUŠOVANY a NOVÉ GENERACE. Pěti člennou radu města tak tvoří znovu zvolená starostka Eliška Volná za NEZÁVISLÉ HRUŠOVANY. Z této iniciativy v ní zasedají i Jiří Strnad a Gabriela Poppová. Místostarostkou se opět stala Věra Vráblíková za NEZÁVISLÉ, a to již jako neuvolněná. Po letošní rezignaci starosty Miroslava Miloše (NEZÁVISLÍ), který později zemřel, vykonávala deset měsíců funkci uvolněné místostarostky. Dalším radním je Josef Smolík (KSČM). „Jsme na samém začátku nového volebního období, a rozhodně bychom chtěli pokračovat v započatých investičních akcích. Volební programy všech volebních stran byly velmi podobné, takže věřím, že se všichni zastupitelé shodnou na další práci,“ více neprozradila Volná. Podotkla, že jako jeden z nejbližších úkolů vidí získání dalšího zubního lékaře pro obyvatele Hrušovan.


Policie volby šetří pro podezření z maření

Přestože soud uznal volby jako platné, případem se zabývají policisté. Oznámení podala žena, bez jejíhož souhlasu ji a jejího muže hnutí ANO 2011 uvedlo na kandidátce. „Případ prověřujeme jako maření přípravy a průběhu voleb a referenda,“ informoval krajský policejní mluvčí Pavel Šváb. Hnutí ANO 2011 má v patnáctičlenném zastupitelstvu Hrušovan nad Jevišovkou jednoho zástupce.

REKLAMA