Šéf znojemské kultury se nejvíc těší na chill-out párty

Na divadelní představení, na speciální prohlídky, za soutěžemi, za koncerty a mini festivaly mohou během prázdnin do historických částí města Znojma denně vyrážet místní i turisté. Pro diváky je kromě obvyklého letního programu připraveno to nejzajímavější a nejatraktivnější, co se kvůli pandemii nemohlo letos na jaře uskutečnit. Neprohloupí ten, kdo o dovolené „nevytáhne paty“ a chvíle volna stráví doma. V našem regionu může přes den objevovat památky a přírodní krásy a večer či vpodvečer navštívit některou z kulturních, poznávacích či společenských nabídek ve Znojmě. V následujícím rozhovoru je za pořadatele přibližuje ředitel Znojemské Besedy František Koudela.

Na co se Vy osobně nejvíce těšíte, a kterého programu máte největší radost, že se jej podařilo připravit?
Těším se na celý program a už teď mám v kalendáři napsané třeba Pivní slavnosti, které se nám podařilo přesunout právě na léto. Když ještě pominu Znojmo žije divadlem a Slavnosti okurek, které jsou pro mě srdcovka, tak mám obrovskou radost z programu na Káře a u rotundy svaté Kateřiny. Připravili jsme zde novou scénu, kde budou koncerty nejrůznějších žánrů. Chystám se tam hned v pátek 2. července na chill-out párty.

Můžete tuto akci, na které budou diváci sedět v lehátkách, přiblížit?
Letos to bude podruhé, co na prostranství u rotundy pozveme znojemské DJ a vytvoříme s nimi letní pohodu. Právě proto jsme společně se Znojemským městským pivovarem zapracovali na zvětšení nabídky letních drinků. Pořídili jsme i plážová dřevěná lehátka, která pohodou atmosféru jen umocní. Chill-out párty budou tentokrát o prázdninách každý pátek s malou výjimkou, kdy jej v areálu pivovaru nahradí Slavnosti okurek. Je tedy super, že Znojmáci i turisté můžou vybírat z několika termínů.

Další informace najdete v 26. čísle Znojemského týdne, který je k dostání na novinových stáncích a v jeho internetové podobě na www.alza.cz, v sekci média a zábava, časopisy, noviny regionální.

REKLAMA