Sdružení Obchvat opět kritizuje vedení města

Zač je toho loket poznává i současné vedení Znojma ve vztahu ke Sdružení Obchvat. Když se ve Znojmě po loňských komunálních volbách kompletně obměnili starostové, místostarostové i radní, ti noví si slibovali, že jednáním se zástupci spolku, který dlouhodobě blokuje dostavbu I. etapy obchvatu Znojma, změní situaci, a ta se pohne k lepšímu.


Poté, co při otevření rekonstruované silnice na Lechovice, ministr dopravy oznámil, že by na začátku příštího roku mohla být hotova komplet dokumentace pro územní a stavební řízení k realizaci chybějících 752 metrů, pustili se zástupci spolku do kritiky vedení Znojma. „Je zrádné chválit dne před večerem. Naše byť minimální naděje na zlepšení neobchvatového stavu s nástupem nového vedení zkrachovaly. Jak jinak. Je lepší kodrcat se ve vyjetých kolejích, než vymyslet a zrealizovat něco nového a kloudného,“ uvedli ve svém prohlášení zástupci spolku Obchvat.


Ti kritizovali jmenovitě radního Radomíra Kamana, který má na radnici na starosti věci okolo územního plánování i místostarostku Petru Svedíkovou Vávrovou. „Ing. Kaman se lišácky vyvlékl z naší žádosti o změnu územního plánu ve prospěch silnice podél kolejí, kdy by se mohlo stavět do tří let, a “trvá” na pořízení nového územního plánu, kde snad, možná, uvidíme, by mohla být pozměněná trasa zahrnuta. Kdy bude avizovaný nový územní plán dokončen, je ve hvězdách, když ještě ani nebyl nejen zadán, ale ani Zastupitelstvo o jeho pořízení nejednalo. Takže oklikou ale jasně se trvá na stavbě přes půl století staré. Místo vpřed jde Znojmo léta vzad. Mgr. Svedíková Vávrová usilovně navštěvuje ŘSD, jako by nevěděla, že zadavatelem je Město a ŘSD je jeho pořizovatelem. Patrně se v Brně pouze dovídá známé a otřelé a očividně jí to nevede k sebereflexi, i když členům spolku slíbila, že s námi bude spolupracovat a na podobná jednání našeho zástupce bude brát s sebou. Že to bude za našimi zády… jsme raději předpokládali,“ stojí dále v prohlášení.


To končí zcela pesimisticky: „Je jedno, že mnozí naši čelní představitelé (i ti nejvyšší) mají tituly před jménem za jménem, ale chybí jim to nejpotřebnější – pokora, naslouchání a zmíněný selský rozum.“
Jak se zdá, zkrachovala také snaha další garnitury na znojemské radnici domluvit se se zástupci spolku Obchvat. Ti dál striktně odmítají současnou podobu obchvatu a činí všechny kroky k tomu, aby nemohl být dokončen.

REKLAMA