Saint-Gobain a jeho zaměstnanci darovali přes 800 tisíc korun potřebným

Již třetím rokem v řadě organizuje společnost Saint-Gobain, lídr v moderním a udržitelném stavebnictví, vánočně laděnou charitativní akci s názvem Daruj srdce. Zaměstnanci každé z firem, které jsou členem Skupiny Saint-Gobain a mají své výrobní závody po celé republice, společně podpořili veřejně prospěšné projekty v regionech, kde působí. Jejich zaměstnavatel pak sám přispěl částkou 675 tisíc korun. Celostátně se v rámci projektu vybralo 872 248 korun. Hodonická pobočka divize ADFORS si vybrala Domov pro osoby se zdravotním postižením v Zámku Břežany, který podpořila více než 30 tisíci korunami.

 

Každý člen Skupiny Saint-Gobain, společnosti vyrábějící širokou škálu stavebních materiálů a průmyslových řešení, si vybral neziskovou organizaci ze svého okolí, kterou letos před Vánocemiobdaruje předem stanovenou částkou. Pro všechny vybrané projekty byla následně v období do 12. prosince uspořádána sbírka mezi zaměstnanci. Úvodní vklad ve výši 675 tisíc korun mezi ně rozdělil sám Saint-Gobain. Další peníze pak věnovali zaměstnanci, kteří si mohli jako symbol své dobrosrdečnosti zakoupit vánoční ozdobu ve tvaru srdce za minimálně 30 korun. Celkem se mezi zaměstnanci v rámci projektu vybralo 152 248 korun.

 

I třetí ročník akce Daruj srdce si klade za cíl pomoci těm, kteří to nejvíce potřebují. „V přechozích dvou letech jsme se snažili reagovat na nepříznivý vývoj v souvislosti s pandemií koronaviru a pomáhat institucím, které výrazně zasáhl. Tentokrát jsme se snažili přispět především tam, kde si dělají obavy z narůstajících cen energií,“ říká personální ředitel Saint-Gobain pro východní Evropu Robert Kudrna „Ani letos nepanuje ve společnosti dobrá nálada. Již tradičně jsme se tedy snažili v adventním čase zažehnout jiskřičku naděje, a ještě před Štědrým dnem přinést dárek tam, kde je to třeba,“ dodává.

 

Letos bude v rámci akce Daruj srdce obdarováno rekordních třináct projektů. Ve znojemském regionu se závod ADFORS rozhodl podpořit Domov pro osoby se zdravotním postižením v Zámku Břežany. Celkově se vybralo 30 043 korun. Tato instituce pečuje o lidi s mentálním i kombinovaným postižením a usiluje o jejich návrat do normálního života.

 

Na štědřejšího Ježíška se mohou těšit například také děti i dospělí s postižením z Ústavu sociální péče pro mládež Kvasiny a organizací Zvoneček Bylany, Zámek Břežany či Rytmus Benešov, hematologicky, onkologicky a chronicky nemocné děti sdružené v projektu Šance Olomouc nebo třeba děti, jejichž rodiče si z nějakého důvodu nemohou dovolit platit za školní obědy. Individuálně získá pomoc malý Mireček s Downovým syndromem a zrakovým postižením, Natálka, která u sebe neustále potřebuje asistentku rané péče, nebo Martínek trpící mozkovou obrnou, jenž vyžaduje speciální vozíček a cvičení. Předání šeků proběhne za účasti organizátora projektu a zástupců konkrétní společnosti ještě před Štědrým dnem.

REKLAMA