Malý festival loutky rozveselil děti i dospělé

Sedmnáctý ročník Malého festivalu loutky zahájily děti s loutkáři poslední srpnové odpoledne na Masarykově náměstí v Moravském Krumlově. Festival pokračoval v pátek i o víkendu na dalších 31 místech Moravskokrumlovska, Brněnska, Znojemska i Třebíčska. Na představeních byly k vidění rozmanité druhy loutek i styly představení. Účinkujícími byly profesionální soubory, které v drtivé většině hrají autorské hry. Loutková představení pro malé i velké diváky odehrálo 15 divadelních společností z celé České republiky.


Slavnostní zahájení festivalu proběhlo tradičně na Masarykově náměstí v Moravském Krumlově za hojné účasti dětí i rodičů, zástupců města, organizátorů a podporovatelů. Odpoledne a v podvečer pak následovala další loutková představení v Oslavanech, Ivančicích, Rešicích a Vedrovicích. „Letos nám opět přálo počasí, zahájili jsme festival a také ocenili vítěze výtvarné soutěže minulého ročníku,“ uvedl Bořivoj Švéda, organizátor festivalu a ředitel kultury v Moravském Krumlově. „Samozřejmě nechybělo ani loutkové představení, tentokrát jsme se dozvěděli Jak na Obra od Divadla z pytlíčku,“ dodal Švéda.


K festivalu se neodmyslitelně pojí každoročně vyhlašovaná výtvarná soutěž pro děti. V minulém ročníku měly děti navrhnout plakát festivalu, letos to bude trošku jednoduší. „Vracíme se k jednoduchému zadání – namalovat obrázek vztahující se k odehranému představení, a to jakoukoliv technikou,“ řekla Jana Štefánková za Nadaci ČEZ, která festival finančně podporuje.


V průběhu víkendu zajížděly divadelní soubory do kulturních domů, sokoloven a pobavily děti i dospělé ve vnitřních i ve venkovních prostorách. Festival vznikl původně jako regionální akce pro Moravskokrumlovsko, ale za 16 let trvání se rozrostl a našel si své příznivce také na území Brněnska, Znojemska a Třebíčska.

REKLAMA