Lupiči ve Znojmě ukradli trezor se zbraní a zaměstnankyni zamkli v místnosti

Půlmilionovou škodu způsobili dva recidivisté, kteří se dostali do provozoven a firem v Jihlavě, v Třebíči a ve Znojmě. Při krádežích se zaměřili na peníze a tabákové výrobky, jednou si odnesli i střelnou zbraň uloženou v trezoru. Škoda, kterou způsobili, přesáhla půl milionu korun. Jihlavští kriminalisté objasnili čtyři případy, a zahájili trestní stíhání. Oba pachatelé jsou z Moravskoslezského kraje a v minulosti již byli mnohokrát soudně trestáni, především za krádeže. Jsou také vyšetřováni v souvislosti s jinými kauzami. V současné době jsou ve vazební věznici.


Objasnit jejich trestnou činnost se kriminalistům podařilo na základě šetření, důkladného prověřování a shromáždění důkazů. „Muži ve věku čtyřicet a dvaačtyřicet let byli obviněni z přečinu krádeže, z přečinů poškození cizí věci a nedovoleného ozbrojování a dále z přečinu omezování osobní svobody spáchaného v úmyslu usnadnit jiný trestný čin,“ uvedl Jakub Pivoňka, vedoucí jihlavského oddělení obecné kriminality Policie ČR. Dodal, že starší z mužů byl v první polovině loňského roku propuštěn z výkonu trestu odnětí svobody.


Dvojice se letos v lednu vloupala do skladu v Jihlavě, v Třebíči, kde se pokusila dostat i do prodejny. Ve Znojmě se vloupala do obchodu a kanceláře. V Jihlavě vypáčili dveře skladu, který prohledali a ukradli tam kolem dvou stovek kartonů tabákových výrobků. Do třebíčské prodejny se sportovním zbožím se mužům dostat nepodařilo, poškozením ale způsobili škodu za necelých 40tisíc korun. Ve Znojmě si v první polovině ledna odnesli v noci z prodejny české koruny i cizí měnu. Koncem měsíce se tam vloupali do dalšího objektu, kde je přistihla zaměstnankyně, kterou zamkli v jedné z místností. Odcizili trezor se střelnou zbraní a z místa utekli. Žena nebyla zraněna. Zloději způsobili krádežemi škodu necelých 430 tisíc korun, za bezmála osmdesát tisíc korun poničili zařízení objektů, do nichž se vloupali. Kriminalisté případy dále vyšetřují. Oběma hrozí až pětileté vězení.

REKLAMA