Jediný rodinný retro festival v Česku se koná i ve Znojmě

Jediný festival v České republice, kde si dospělí připomenou, jaké bylo jejich dětství bez mobilů a tabletů. Zábavný rodinný retro festival Zpátky v čase pořádá jako svoji srdcovku Martina Mašová se svým týmem. V Třebíči se uskuteční 26. srpna 2023 už potřetí, letos poprvé bude i ve Znojmě. Festival Zpátky v čase odstartuje letní znojemské prázdniny v sobotu 1. července.


Zahraniční kapely z devadesátek i čeští herci

Program festivalu je prošpikovaný skutečnými hudebními lahůdkami. Zcela poprvé vystoupí v Třebíči německá kapela Fun Factory. Vznikla v 90. letech a na jejích hitech vyrostla generace dnešních čtyřicátníků. Na tom stejném pódiu v Třebíči vystoupí také Pokáč a Kapitán Demo. Těšit se můžete na Marka Vašuta, Romana Skamene a legendu brněnského fotbalu Petra Švancaru. Do Znojma historicky poprvé zavítá nizozemská kapela 2 Brothers on the 4th Floor, švédští Rednex a jejich vystoupení bude pecka! Ani ve Znojmě fanoušci nepřijdou o showmana Kapitána Dema. Pamatujete si na seriál Knight Rider s Davidem Hasselhoffem a jeho legendární auto Kitt? Jasně! Na festivalu Zpátky v čase uvidíte první repliku Kitta, která je v České republice, a kterou osobně podepsal David Hasselhoff. Zavzpomínat můžete i při prohlídce „socialistických“ aut, která tehdy jezdila po našich městech.


Hry, na které se trochu zapomnělo ožijí na festivalu

Hry, jako “skákání přes gumu; švihadlová školka; Honzo, vstávej” – připomíná vám to hry z dětství? Správně! Oblíbené hry, které jsme jako děti milovaly. Později je převálcovaly mobily, tablety, konzole a počítače. „Na našem festivalu se vrátíme zpátky v čase. Děti si budou moci zahrát hry, na kterých vyrostly jejich rodiče. A věřím, že se mnozí rodiče do her rádi zapojí,“ říká organizátorka Martina Mašová. Pro děti připravuje také retro kolotoče a nafukovací atrakce, kde se děti fakt vyřádí. O skvělou náladu se postarají pohádkové postavičky s animačním programem a bublinkovou diskotékou. A možná přijde i kouzelník! Tedy v našem případě určitě, a to hned finalisté televizní soutěže Česko Slovensko má talent Tomasiano a Kelly, kteří zde předvedou své kouzelnické umění. Rozhodně se budou bavit děti i dospělí. I na bublinkové diskotéce. Velkou radost bude mít vítěz soutěže o nejlepší retro kostým, ve kterém na festival přijde. Odměnou mu bude úžasných 10 000 Kč.

Odhoďte na chvíli starosti za hlavu a přijďte si jako rodina užít retro festival. A nezapomeňte vzít i babičku a dědečka, o zábavu nebude nouze. Seznam prodejců vstupenek na festival Zpátky v čase najdete na www.zpatkyvcase.cz, elektronické pak na Ticketportal.cz.

REKLAMA