Hatě přestanou oficiálně existovat

Označníky s nápisem Hatě, které ohraničovaly obchodní zónu blízko stejnojmenného hraničního přechodu, z okraje silnice jsou minulostí. Je to výsledek akce dopravního inspektorátu a Ředitelství silnic a dálnic, kterému se nelíbilo, že se na mezinárodní silnici v tomto prostoru mohlo jezdit pouze padesátikilometrovou rychlostí.


Od tohoto kroku si slibují rychlejší a plynulejší provoz, neboť rychlost zde bude omezena pouze na 70 km/hod. Jde o zkušební provoz, který platí od začátku července do konce prosince letošního roku. Pokud se tato úprava osvědčí, má platit trvale.

„K navýšení dojde zrušením dopravních značek, které označují obec a konec obce a osazením zákazových dopravních značek s uvedením maximální dovolené rychlosti sedmdesát kilometrů v hodině,“ informoval z Krajského úřadu Jihomoravského kraje Petr Holeček. Kraj tím vyhověl požadavku krajského ředitelství policie, znojemského dopravního inspektorátu policie i Ředitelství silnic a dálnic. Důvodem pro navýšení rychlosti se stala nedávno dokončená oprava I/38 v úseku za Znojmem od křižovatky na Vrbovec až po hraniční přechod do Rakouska v Hatích. Tato silnice je vedena i jako mezinárodní s označením E 59. Dalším argumentem pro navýšení rychlosti je skutečnost, že v Hatích, které jsou součástí Chvalovic, není žádná souvislá zástavba domů. S tím ale nesouhlasí například zaměstnanci, kteří na Hatě denně dojíždějí a bojí se, že by zde při vyšších rychlostech mohlo docházet k dopravním nehodám.

 

Celý článek najdete v tištěné podobě Znojemského týdne nebo v jeho elektronické podobě.

REKLAMA