Další trafika: Znojemská tepelná pro Svobodu

(Foto: znojmocity.cz) Káží vodu a pijí víno. Tak stručně by se dalo charakterizovat počínání nového vedení znojemské radnice. Zatímco před volbami se předháněli v tom, jak jim nejde o peníze, ale o blaho občanů a jak to povedou jinak, lépe a průhledněji než jejich předchůdci, ve skutečnosti se ale zviditelňují hlavně rozdáváním postů, lépe by snad bylo říct trafik.


Jednu takovou od městské rady získal zastupitel a bývalý plavecký reprezentant Květoslav Svoboda. Byla tak vyřešena další tajenka o tom, kam s tímto bývalým olympionikem. Svoboda, který byl v minulosti zastupitelem za ODS, před volbami změnil barvy a objevil se na kandidátce SPD. Už tehdy bylo jasné, že to nebude zadarmo. Posportovní profesní kariéra Květoslavu Svobodovi příliš nepřála a mezi jeho známými se veřejně hovořilo o jeho dluzích. Od nich mu měla pomoci právě v souvislosti s jeho kandidaturou šedá eminence nově vzniklé koalice architekt Radomír Kaman. Svoboda svůj úkol v kampani splnil a přinesl koalici řadu hlasů, neboť u znojemské veřejnosti je někdejší vlajkonoš české olympijské výpravy stále oblíben. A tak se jen čekalo, jak ho nové vedení radnice odmění. Spekulovalo se o tom, že by mohl být jedním z místostarostů či uvolněným radním pro sport. Nejvyšší posty na radnici ale byly pro jiné a uvolněnou radní se stala důchodkyně Růžena Šalomonová. A dva uvolnění radní, to už by byl opravdu velký exces.


Vyústění této situace ale na sebe nenechalo dlouho čekat a bylo hodně překvapivé. Květoslav Svoboda byl na valné hromadě Znojemské tepelné společnosti, kterou stoprocentně vlastní Město Znojmo, zvolen jejím jednatelem. A byla mu také schválena odměna ve výši 40 tisíc korun.
Dosavadní praxí přitom bylo, že jednatelem Znojemské tepelné společnosti je z titulu funkce znojemský starosta, případně některý z jeho zástupců a vykonává tuto do značné míry formální pozici zdarma či za zlomek odměny, která byla schválena Svobodovi.

REKLAMA