Chovatelé ze Znojemska posbírali tituly šampionů

Rekordních dvacet šest chovatelů ze znojemského regionu se nedávno zúčastnilo „Celostátní výstavy drobného zvířectva“ v Lysé nad Labem. „Že se našim chovatelům dařilo a po roce opět zabodovali, je vidět na oceněních, která si odtud odvezli. V celkovém hodnocení se znojemský okres dostal na druhé místo. Stříbro nám připadlo i za chov drůbeže a holubů “ přiblížil předseda Okresní organizace Českého svazu chovatelů Znojmo Karel Pavlů. Doplnil, že do města ve středních Čechách se sjeli soutěžící z 26 okresů naší republiky.


Šampionkou ČR v chovu drůbeže byla vyhlášena Lydie Čajková Pecháčková z Božic za kachnu Pižmovou divoce zbarvenou. Stala se také vícenásobnou Mistryní ČR v chovu drůbeže za kolekci Rýnských slepic a kachen Pižmovek divoce zbarvených. Dále je držitelkou Poháru za nejlepší Českou krůtu a ceny Vítěz plemene. Vysokou kvalitou svých svěřenců na své první celostátní výstavě překvapila mladá chovatelka Klára Tulisová z Vlasatic na Břeclavsku. Stala se Šampionkou ČR za kohouta Australky černé. Získala i pohár předsedy Českého svazu chovatelů za nejlépe hodnocené zvíře mladého chovatele. Za slepice Australky černé jí připadl titul Mistryně ČR i čestná cena. Ocenění Mistr ČR v chovu holubů bylo uděleno Martinu Vančurovi z Hostěradic na kolekci Prácheňských káníků černých. Za kolekci Českých staváků stříbrných sedlatých se stal Mistrem ČR Karel Pavlů ze Stošíkovic.


Šampionem ČR v chovu králíků je Karel Strouhal z Olbramovic. Představil dva králíky Durynské, kteří získali 97 a 96 bodů z možných 100. Antonín Stehlík z Nového Šaldorfa obdržel za dva králíky Anglické strakáče po 96 bodech. Šaldorfský chovatel se stal nejen Šampionem ČR, ale i Mistrem ČR v chovu králíků, a to za kolekci Anglických strakáčů. Oba jsou dlouholetými zkušenými chovateli. Za králíka Hermelína červenookého se stala Šampionkou ČR i jeho dcera, nadějná mladá chovatelka Anna Stehlíková. Je i Mistryní ČR v chovu králíků za kolekci tohoto druhu.


Předseda klubu Vídeňských králíků Antonín Stehlík, který chová i králíky Vídeňské šedé, za ně dostal čestnou cenu. Za králíky Vídeňské bílé ji obdržel rovněž jejich dlouholetý chovatel Jaroslav Mucha z Konic. Čestné ceny také mají – za králíky České strakáče černé Josef Jelínek z Hostěradic, za králíky Stříbřité havanovité Zbyněk Kopřiva ze Šumné, za slepici Barneveldku bílou Alena Polášková z Vrbovce, za slepici Araukanu pšeničnou a za Rýnskou slepici černou Lydie Čajková Pecháčková, za holuba Slezského barevnohlávka černého Jan Schmalzbauer ze Skalice, za holuba Moravská bagdeta červená Ladislav Jelen ze Žerotic a za holuba Hesenského voláče bílého mladý chovatel Tomáš Leikep z Práčí.

REKLAMA