Bývalá jatka patří městu, rozhodl soud

Společnost K-Produkt Holding nedodržela slib, že nejpozději do roku 2019 bude ve Znojmě na místě bývalých jatek stát provoz na zpracování dřeva a na výrobu. Měla v nich zaměstnat více než dvě desítky lidí. Oba závazky byly součástí kupní smlouvy, kterou město Znojmo prodalo areál jatek o rozloze 7 600 metrů čtverečních. Protože firma nesouhlasila s odstoupením od smlouvy, prodávající se obrátil na Okresní soud Znojmo.


„K právním úkonům jsme přistoupili proto, že ze strany K-Produkt Holding s.r.o. docházelo k systematickému porušování smlouvy a nic nenasvědčovalo tomu, že dojde k jejímu řádnému plnění. Haly měly být v provozu již několik let. Soud zjistil, že odstoupení bylo v pořádku a město je vlastníkem bývalých jatek, což je celkem pět pozemků. Také rozhodl, že žalovaný uhradí náklady soudního jednání žalobce,“ informovala mluvčí znojemské radnice Soňa Bystřická. Poznamenala, že rozsudek není pravomocný, ale město se samozřejmě proti němu ke Krajskému soudu v Brně odvolávat nebude.
Jak již dříve nastínil majitel K-Produkt Holding Jiří Kún, po městu bude požadovat finanční náhradu za demolici budov bývalých jatek.

REKLAMA