Znojemští Knights ukázali proti evropskému velikánovi potenciál

Na Městský stadion v Horním parku ve Znojmě se v sobotu po dlouhé době opět vrátila velká sportovní show. Po smutném covidovém období se představili američtí fotbalisté Znojmo Knights před domácím publikem. Vstup do jedné z nejprestižnějších soutěží Evropy měli při své premiéře pekelně těžký, čelili Vikingům z Vídně. Týmu a velkému favoritovi na vítězství v Rakouské fotbalové lize, který je ověnčen evropskými primáty. Ale
rozhodně to nebyl jednoznačný duel.


Znojmo Knights – Vienna Vikings 14:43
Začátek minulého týdne navnadil skoro až letními teplotami, jeho konec však vystřídala tuhá zima. Ani mrazivé počasí však neodradilo diváky k návštěvě sobotního utkání, během něhož začalo dokonce i sněžit. Odměnou jim byl velice kvalitní sportovní zážitek. Knights neztratili nic ze svého organizátorského umu a činili se i na hřišti se slibem, že v obojím to bude postupně ještě lepší. Kdo byl na zápase amerického fotbalu poprvé, nemusel se bát, že by se ve hře ztratil. Celý zápas včetně přestávkového programu byl totiž komentovaný býválým hráčem Knights Lumírem Kabelkou a bývalým trenérem Radimem Pařízkem. Nutno uznat, že velice poutavě a zábavně dodával celému utkání jiskru. 


Ale pojďme k samotnému zápasu. První polovina se domácím podařila. S obrovským favoritem totiž drželi krok a nedovolili Vídni se výrazněji prosadit, ta zaznamenala jen tři body z field goalu, což je kop na bránu. Znojmáci navíc dokázali být i nebezpeční. To ostatně potvrdili v úvodu druhé poloviny, respektive třetí čtvrtiny. CJ Howard předvedl skvělý běh takřka přes celé hřiště a Znojmo se radovalo z překvapivého, ale zaslouženého průběžného vedení. Vikings se však nenechali rozhodit, ihned kontrovali a postupně začali naplňovat papírové předpoklady a především obrovské zkušenosti. Znojmu se navíc zranil před zápasem tradiční kicker Oldřich Helebrant, což bylo znát. V této činnosti se totiž svěřencům trenéra Kociána nedařilo. Rakouský tým dostal několika nepovedenými kopy yardy zdarma a proti tak kvalitnímu týmu to bylo zásadní. Hosté po třech čtvrtinách vedli 30:14, když v samém závěru touchdownem korigoval Dominik Dvorský a následně přišlo potvrzení za dva body. Drama se však v závěrečné části již nekonalo a výhra patřila Vikings po výsledku 43:14. Knights však i přes prohru ukázali, že se s nimi musí počítat. „Výsledek neodpovídá tomu, co jsme předváděli na hřišti, ale ukázala se velká zkušenost soupeře.“ hodnotil znojemský kouč Martin Kocián. A nelze se tomuto komentáři divit, vždyť Znojmo mělo v průběhu utkání dobře nakročeno. „Do půlky třetí čtvrtiny jsme byli schopni hrát naprosto vyrovnaný zápas, ale nevyužili jsme šance, které jsme tam měli, čímž jsme Vikings nechali v zápase, a pak se ukázala jejich zkušenost i fyzická převaha. Musíme se naučit, jak zavírat zápasy, protože do poloviny třetí čtvrtiny to bylo super,“ je si vědom znojemský lodivod. Další zápas čeká Znojmo venku. 9. dubna se představí proti Danube Dragons. Doma se opět představí 1. května.

REKLAMA