Víme, že play-off bude křest ohněm, říká kapitán florbalistů Vojtěch Procházka

Je to tu! Znojemské florbalisty čeká vrchol sezóny. Už tento víkend vstoupí do vyřazovacích bojů 1. ligy. A vstoupí do nich jako favorit, po základní části se totiž LAUFEN umístil na skvělém druhém místě. S kým jiným tak rozebrat skončenou základní část a nadcházející play-off než s kapitánem Vojtěchem Procházkou. Punc bude dodávat letošnímu play-off i to, že se bude vůbec hrát. Předminulá sezóna byla zrušena v jeho průběhu, minulá pak po pouhých pár zápasech základní části. První utkání čekají Znojmo v rámci čtvrtfinále na domácí palubovce 26. a 27. února.


Jak přesně funguje vaše kapitánství, vedete kabinu sám, nebo se to rozděluje na více osobností?
Na začátku sezóny byly tři možnosti kapitánů – já, Jirka Šrámek a Honza Hándl. Kabina si nakonec těsně vybrala mě. Od začátku jsme ale byli dohodnutí, že v tomhle triu budeme na všem spolupracovat. Myslím, že to hodně pomohlo. Přece jen se to rozložilo na tři zkušené lidi, kteří mají v kabině slovo.


Byly v základní části takové chvíle, že bylo nutno zvýšit hlas?
Určitě. Takových situací bylo víc, nejenže bych musel zvyšovat hlas. Ale byly situace, kdy to nebylo ideální, zejména nízká docházka na tréninky a spousta jiných komplikací. Přebudováváním kádru nebyla jeho většina s nastavováním týmových hodnot ztotožněna, nikdy to nezažila. Někdy jsme museli říct: hele, takhle to nejde, jestli chceme něco dokázat, tak to musíme dělat takhle. Snad se to podařilo posunout do těch pater, které jsme si představovali.


Trenér říkal, že jste tak povedenou základní část neočekávali, nebyli jste tedy nakonec překvapeni, kolik bodů z ní nakonec bylo?
Úplně bych neřekl překvapeni. Od té doby, co jsem se vrátil do Znojma z Prahy, jsem vždy tvrdil, že potenciál v klucích je obrovský. Jen se musí odemknout správnými věcmi, správnými principy. To se nám v aktuální sezóně povedlo nejlépe naplnit.


Pojďme k play-off. Mluví se v kabině o postupu, nebo jsou cíle spíše střídmější?
Vrátil bych se ke složení kádru. Drtivá většina týmu play-off za muže Znojma nezažila. Poslední dvě sezóny před tou nynější se nedohrávaly kvůli covidu. Spousta kluků je mladých a neměli ani šanci za chlapy play-off hrát. A v play-off se ukazují úplně jiné věci než v základní části. Tam se hraje jeden zápas za týden, a buď se prohraje, nebo vyhraje. Teď se budou hrát dvě nejdůležitější utkání za jeden víkend. Tam se ukáže pravý charakter party a týmu. Nemáme nějaké vysoké cíle, protože víme, že to bude křest ohněm. Takže o postupu se nemluví. Nebo takhle, mluví, ale je to spíše takové přání z říše snů. Není to nic, k čemu bychom se upínali.


Minulé sezóny byly kvůli covidu hodně poznamenány. Nyní se situace uvolňuje a po dlouhé době by mohlo být v hale více diváků. Je to právě to, na co se úplně nejvíce těšíte?
Ano, je to tak. Už v posledních dvou domácích zápasech s Budějovicemi a s Kladnem tady byla nejlepší atmosféra za celou sezónu. Postupem základní části návštěvy rostly, věřím tomu, že fanoušci, bývalí hráči, kamarádi, rodiny si minimálně první víkend nenechají ujít a po dlouhé době se přijdou podívat na play-off.


Celý rozhovor najdete v tištěné podobě Znojemského týdne a v elektronické podobě.

REKLAMA