Plný dům viděl jasnou výhru Česka

Jestli bude jednou vzpomínat finský trenér Kari Jalonen, kde začínala jeho štace u české hokejové reprezentace, vybaví se mu Znojmo. Právě zde totiž nový trenérský tým zažil svoji premiéru v přípravném utkání proti Rakousku, a byla to premiéra vítězná. Navíc před krásnou kulisou. Ve Znojmě ukázali, že mají hokej opravdu rádi. Na tribunách ale byli vidět i fanoušci z jiných koutů České republiky. Atmosféru si chválil i lodivod českého výběru: „Atmosféra byla fantastická.“


Čeští hokejisté se odměnili vyprodané Nevoga aréně dominantním výkonem a výhrou 5:1. Už od první minuty bylo jasné, kdo je na ledě pánem. Po první třetině vedli 3:0. Natěšené fanoušky poprvé rozjásal v osmé minutě Jiří Černoch, na něhož navázali Jan Hladonik a Petr Zdráhal. Byť do druhého dějství vstoupil aktivněji rakouský výběr, snížení mu to nepřineslo. Česko naopak náskok zvýšilo na pohodlných 5:0. Hosté už jen v závěrečné třetině skóre kosmeticky upravili. „Před zápasem jsem byl trošku nervózní, přeci jen to byl můj první zápas v roli hlavního trenéra české hokejové reprezentace a jsem rád, že jsme ho zvládli,“ přiznal trenér Jalonen. „Na mezinárodní úrovni musíme hrát rychlý hokej s minimem faulů. Jsem rád, že jsme odehráli zápas bez vyloučení a zároveň měli k dispozici spoustu přesilových her. Musíme si teď zanalyzovat, kde jsme udělali chyby a na čem se naopak dá stavět,“ hodnotil kouč. A jak vidí nového trenéra jeho svěřenci? „Nový trenér je detailista. Za svoji kariéru posbíral hodně úspěchů. Nemusí ani křičet, stačí, když zvedne ohlas a každý ví, co má dělat. Hokej miluje. Snad i výsledky budou takové, abychom splnili očekávání fanoušků,“ komentoval útočník Patrik Zdráhal.


Česko – Rakousko 5:1
Třetiny: 3:0, 2:0, 0:1. Branky a nahrávky: 8. Černoch (Fridrich, Beránek), 13. Hladonik (Navrátil), 15. Zdráhal (Kodýtek, Krejčík), 31. Cienciala (Zdráhal), 32. Fridrich (Černoch, Beránek) – 48. Feldner (Haudum, Unterweger). Rozhodčí: Hradil, Jeřábek – Hlavatý, Rampír (všichni Česko). Vyloučení: 0:7. Využití: 1:0. Diváci: 4 200 (vyprodáno).
Česko: Š. Lukeš – Jordán, Ščotka, Kaňák, Demel, Budík, Krejčík, Kučeřík, Bartejs – Flek, Holík, Cienciala – Fridrich, Černoch, Beránek – Lang, Kodýtek, Zdráhal – Navrátil, Hladonik, Bambula – Blümel.
Rakousko: Madlener – Unterweger, Lindner, Kirchsläger, Jakubitzka, Kragl, Schnetzer, Kernberger, Steffler – Ganahl, Haudum, Feldner – Bär, van Ee, Macierczynski – Kraus, Obersteiner, Preiser – Antonitsch, Bretschneider, Pöschmann.

REKLAMA