Orlům jen těsně unikl přímý postup do čtvrtfinále

Orli Znojmo předvedli v ICE Hockey league mocný finiš a atakovali přímý postup do čtvrtfinále. Venku rozdrtili Lublaň 8:0, a pak ukořistili po nájezdech i dva důležité body z Klagenfurtu. Pomohly by i body z Grazu, ovšem vedení ligy zápas zrušilo bez náhrady, protože rakouský tým kvůli zdravotním problémům nemohl utkání odehrát. Mělo to nakonec osudový záměr, ale k tomu se ještě dostaneme. Rozhodující zápas v boji o TOP 6 tak připadl na poslední klání základní části. Znojemští potřebovali doma proti Pustertalu vyhrát v základní hrací době. I když po dvou třetinách Jihomoravané vedli 2:1, soupeř dokázal ve třetím dějství vyrovnat, a nakonec rozhodl zápas v prodloužení. Znamená to tak, že Orli si budou muset účast ve čtvrtfinále vybojovat v předkole. Zde narazí právě na Graz. Série se bude hrát na dva vítězné zápasy. Začíná se na znojemské ledě už ve středu 2. března. Duel startuje netradičně až v 19:45. Informace o vstupenkách naleznete na stránkách klubu.


20. 2, 49. kolo: Lublaň – Orli Znojmo 0:8
Třetiny: 0:4, 0:2, 0:2. Branky a nahrávky: 9. Köver (Brittain, Neumann), 12. Eriksson Immo (Brittain, Ahl), 14. Ahl (Eriksson Immo, Zubov), 15. Sedlák (Matuš), 30. Prokeš (Luciani, Stránský), 38. Culkin (Gorčík, Luciani), 44. Luciani (Tejnor, Gorčík), 52. Kvasnica (Svoboda, Matuš).


22. 2., 50. kolo: Klagenfurt – Orli Znojmo 0:1 po sn.
Rozhodující nájezd: T. Svoboda.


27. 2., 52. kolo: Orli Znojmo – Pustertal 2:3 po pr.
Třetiny: 0:0, 2:1, 0:1 – 0:1. Branky a nahrávky: 33. Kvasnica (Svoboda), 34. Ahl (Immo, Zubov) – 32. Kristensen (Bardaro), 43. Gerlach (Stukel), 61. Harju.


Více v o závěrečných zápasech Orlů v základní části ICE Hockey League v tištěné podobě Znojemského týdne nebo v jeho elektronické podobě.


REKLAMA