Orli hrají v Innsbrucku a Salzburgu, v neděli doma s Lincem

V neděli večer přivítali hokejoví Orli na svém ledě mistrovský Klagenfurt. Tomu se v úvodu bet-at-home ligy příliš nevedlo, ale v posledních kolech si spravil náladu a po pěti výhrách vystoupal do horní poloviny tabulky a zlepšenou formu hodlal potvrdit i ve Znojmě.

A začátek zápasu hostům vyšel, protože už ve druhé minutě prostřelil gólmana Znojma Kantora Kraus. Klagenfurtští se ale z vedení zase tak dlouho neradovali. Na sklonku 9. minuty doklepl do sítě vyraženou střelu Bartka Prokeš a bylo vyrovnáno. Prostřední dějství pro změnu začalo lépe pro domácí. Prokeš tentokrát na čáře dorážel střelu Culkina, ale za necelé čtyři minuty bylo opět srovnáno, když Fraser skóroval krátce po skončení přesilovky svého týmu.

V závěrečné části gól nepadl, a tak se šlo do prodloužení. V něm měli více šancí domácí, ale branku se jim vstřelit nepodařilo. Následovaly tak samostatné nájezdy. V nich se ujali vedení ve druhé sérii hosté, ale ve třetí střelec zápasu Prokeš srovnal a v páté rozhodl o bonusovém bodu pro Orly Tomáš Svoboda. Orli jsou tak v tabulce dle koeficientu na 9. místě.

Orli dnes hrají v Innsbrucku a poté v pátek Salzburgu. Doma se představí opět v neděli od 17.30 hod. proti Linci.

REKLAMA