Nevoga Football Cup ovládli mladí fotbalisté z Miroslavi

Cihlář, Hudec, Lengál na znojemské Čafce s míčem u kopaček. Ne, nevrátili jsme se do fotbalové minulosti, ani na turnaj Oktagonu. To se jen ve sváteční den a druhé květnové pondělí uskutečnil na legendárním fotbalovém stadionu premiérový ročník mládežnického turnaje Nevoga Football Cup 2023. A právě nahoře zmíněná příjmení ratolestí slavných otců reprezentovala domácí týmy. Titul ale putoval jinam do znojemského regionu – turnaj po zásluze ovládli mladí fotbalisté z Miroslavi.


Turnaj určený pro kategorie U9 a mladší se těšil účasti dvanácti kvalitních týmů. Punc mu dávaly nejen dva domácí celky mládeže 1. SC Znojmo, ale i účast ostravského Baníku a brněnské Zbrojovky. K vidění byly za krásné divácké kulisy a nádherného květnového počasí skvělé výkony nejen malých fotbalistů, ale i fotbalistek. Nechyběly dramatické zápasy, nádherné góly, ale i slzičky, některé z prvního sportovního zklamání, které ale brzy přebolí, některé z radosti. Hlavní bylo, aby si na hřišti všichni účastníci turnaj užili. Přesto chtěl ale samozřejmě každý tým vystoupat na stupínek nejvyšší. 


O vítězství bojovalo výše vzpomínaných 12 manšaftů: zmíněné 1. SC Znojmo mládež U9 a U8, Baník Ostrava, Zbrojovka Brno, Přímětice/Hluboké Mašůvky, FK Znojmo, Dobšice, Višňové, Božice, Miroslav, Hrotovice a Pohořelice. Nejlépe se vedlo Miroslavi, která prošla turnajem bez zaváhání a ve finále podruhé na turnaji zdolala domácí tým 1.SC Znojmo U9. Bronzové medaile vybojovala Zbrojovka Brno. Krom celkového triumfu si Miroslav odnesla i ocenění pro nejlepšího brankáře – Daniel Semotam a nejlepšího trenéra – Jiří Rohlík. „Musíme všechny kluky pochválit za přístup k celému turnaji. Bylo to náročné, ale první místo si zasloužili,“ komentoval miroslavský kouč vítězství v turnaji, který byl svojí podobou na Znojemsku mimořádný. „Pro ty nejmenší hráče a hráčky na znojemském okrese zatím žádný podobný turnaj nebyl, proto jsme ho chtěli uspořádat. Letos se uskutečnil první ročník a měli jsme velkou radost, že se turnaj malým fotbalistům a fotbalistkám líbil a že si jej užili. I ohlasy ze stran trenérů a rodičů jsou pozitivní, rádi bychom pokračovali i dalšími ročníky a udělali z toho tradici,“ řekl za organizátora předseda 1. SC Znojmo – mládež Jindřich Růžička, který zároveň dodává. „Chci poděkovat všem, kteří se podíleli na organizaci turnaje a zejména pak firmě Nevoga, která byla generálním partnerem a pomohla nám tento krásný turnaj uspořádat,“ zmiňuje Nevogu, díky které se mohl turnaj uskutečnit v takovém měřítku. „Sport má děti hlavně bavit, myslím si, že se to tímto turnajem podařilo. Velké poděkování patří jak organizátorům, tak trenérům a rodičům, kteří děti po celý den podporovali, a to někteří přijeli z opravdu velké dálky,“ uvedla vedoucí PR a marketingu v Nevoze Zuzana Pastrňáková, které také připadla milá povinnost předávání ocenění, medailí a pohárů.

REKLAMA