Dražba boxerských trofejí pomohla nemocnému Vojtíškovi

V ringu působí dojmem drsného muže. Jak jinak. Těžko by se bez toho mohl stát mistrem republiky v nejprestižnější křížové váze a být nejvýše postaveným českým profesionálem na žebříčku. Jinak je ale Vasil Ducar přemýšlivým mladým mužem a také má velké srdce. To prokázal, když daroval vítězný pás z nedávného duelu v Lucerně a také rukavice do dražby ve prospěch čtyřletého Vojtíška Kvapila, který trpí vážnou srdeční vadou.

A nebyl sám ze Znojma, kdo pomohl. Pás totiž vydražil jeho trenér Miroslav Jánský spolu s hlavním sponzorem Boxing clubu Řešeto Znojmo Davidem Vejtasou. Celkem tak na konto malého Vojty putovalo 109 tisíc korun, díky kterým bude moci absolvovat třeba potřebný rehabilitační pobyt, na který zdravotní pojišťovna nepřispívá.

„Původně jsme vymysleli, že bychom vydražili pro Vojtíška vítězné rukavice. Nevěděl jsem, že budou dražit i kluci z Řešeta Mirek s Davidem (Jánský a Vejtasa – pozn. red.). Rukavice nakonec vydražil jeden fanda boxu z Brna. Byly to opravdu vysoké částky, které tam skákaly, tak mě napadlo, že bych do té dražby přidal ještě pás, aby se dostalo i na někoho dalšího a vytěžili bychom co nejvíc. Takže pás šel nakonec do Znojma a já jsem strašně rád, že jsme dokázali získat tolik peněz a dražba dopadla nad mé očekávání. Šly do ní nakonec ještě jedny rukavice, pomohl i jeden kamarád voják, který ve své rotě uspořádal sbírku, takže se nakonec sešlo 109 tisíc korun. A co je důležité, jde to na pomoc přímo jedné konkrétní osobě, která to potřebuje a neprochází to nějakým sítem, kde by z toho mohl někdo nějaké peníze odloupat,“ uvedl král českého boxu Vasil Ducar.

Celý rozhovor s Vasilem Ducarem najdete v tištěné podobě Znojemského týdne a na: https://www.alza.cz/media/znojemsky-tyden-znojemsky-tyden-3-2021-d6302614.htm?o=1

REKLAMA