Lidé v Salebře řeší situace, s nimiž se v životě nevypořádali

Terapeutická komunita pomáhá již deset let

Rok náročných příprav předcházel vzniku zařízení, v němž se lidé léčí ze své závislosti na drogách. Terapeutická komunita Salebra našla v roce 2011 zázemí v pronajatém rodinném domě v Hraběticích. Před pěti lety se přestěhovala do areálu na okraji lesa v Tavíkovicích, kde působí dosud.

U zrodu Salebry stál před deseti lety Jiří Hladík, který je jejím vedoucím dosud. V sociální oblasti s menšími přestávkami působí od roku 2001. Před tím pracoval s romskými dětmi a s mládeží, v zařízení pro seniory i s lidmi ohroženými závislostí. Působil v kontaktním centru, kde měl radost z toho, když jeho klienti přestali brát drogy. Profesní posun tímto směrem se tak stal pro Jiřího Hladíka logickým vyústěním. Při příležitosti prvních kulatin Salebry jsme mu položili řadu zvídavých otázek, na které ochotně odpovídá v následujícím rozhovoru.

Rozhovor najdete v 16. čísle Znojemského týdne, který je k dostání na novinových stáncích a v jeho internetové podobě na www.alza.cz, v sekci média a zábava, časopisy, noviny regionální.

Součástí terapie drogově závislých je i práce v lese.

REKLAMA