V Dyjákovicích měli slávu. Gratulovali stoleté Anně Kotkové

„To není možné. Já, že mám sto let? To není pravda, vy mi lžete!“ Se svérázným nádechem humoru těmito slovy přivítala gratulanty stoletá Anna Kotková z Dyjákovic.


Pogratulovat jí minulý týden ve středu přišli nejen její příbuzní, ale také zástupci obecního úřadu, místní mládeže i seniorů a také České správy sociálního zabezpečení, kteří mimo jiné přivezli i gratulaci od ministra. „Paní Kotková je vůbec prvním občanem, který se v Dyjákovicích dožil sta let. Je to pro nás tudíž velká událost,“ neskrýval jistý druh pýchy starosta Josef Gajdošík. Ještě před dvěma lety podle něj zastihli oslavenkyni při kopání s motykou na zahradě. I nyní je paní Kotková ještě poměrně čilá. „Na svůj věk je na tom dobře. Ale samozřejmě občas už také trošičku zapomíná,“ svěřuje se její dcera.


Paní Kotková se narodila před sto lety v Hrubé Vrbce a bydlela také v Radějově na Hodonínsku. Do Dyjákovic přišla s manželem a dvouletou dcerou v roce 1946. Tady se jí pak narodil syn, se kterým nyní sdílí společnou domácnost. Celý život pracovala v zemědělství v místním JZD. Spolupracovnice na ni vzpomínají, že byla vždy veselá se smyslem pro humor. Ten si ostatně zachovala dodnes. Od dvou dětí má dnes tři vnuky a čtyři pravnuky.

REKLAMA