Nový dopravce: Začátek skřípal, ale zlepšuje se to

Řadu problémů měli cestující v prvních dnech, kdy znojemskou městskou dopravu začal provozovat nový dopravce z Karlových Var. Změn bylo příliš a ne vše fungovalo, jak by mělo.


„Zjistil jsem, že první autobus, který jezdí z Přímětic na nádraží, jede o tři minuty později. Na přestup na autobus do Brna už teď byly jen čtyři minuty, nově je to minuta jediná. Samozřejmě autobus měl ještě zpoždění, takže už jsem se smiřoval s tím, že přestup nestihnu. Naštěstí řidič, který do Brna odjížděl, si všiml našeho autobusu a zastavil před výjezdem z nádraží, takže jsme mohli přestoupit. Stěžoval si ale, že dosud viděl v systému, jaké má autobus městské linky zpoždění, ale teď to nefunguje,“ popisoval muž, který pravidelně dojíždí za prací do Pohořelic. Problémy měla i prodavačka, která se chtěla před půl osmou ráno dostat z Komenského náměstí do Kolonky. Ale ani linka 801 ani 803, které měly v tuto dobu jet nepřijely. Minuty ubíhaly a kýžený autobus nikde. „Kdybych šla pěšky, tak už tam určitě jsem. Otevíráme ve tři čtvrtě na osm, a to už asi nestihnu,“ lomila rukama.“ Na jízdním řádu bylo napsáno v tento čas několik spojů, ale přijel až ten pátý po tři čtvrtě na osm.


Jízdní řády, které se na zastávkách objevily, byly navíc špatně čitelné, protože měly příliš malé písmo. „Byl jsem přímo v informačním středisku a koupil jsem si tam knížečkový jízdní řád. Tam je vše dobře vysvětleno. Já jsem spokojený, přibyly některé zastávky, které se mi hodí i celé linky,“ chválil naopak jeden z důchodců, který městskou dopravu využívá často. Zmatek přinesly i nové názvy zastávek. Přímětická, Bristol se třeba změnila na U sirotčince, Pražská, Motorest na Pod soudním vrchem. Pokud ale jedete linkou 803, která zde končí, na autobusu má jako cíl napsáno Pražská, Sídliště.


Lidem příliš nepomohlo ani to, že na zastávkách nebyl informační materiál k tomu, jak se vlastně nově platí. U řidiče totiž stojí jízdenka 20 Kč, zatímco při nástupu prostředními dveřmi a platbě kartou jen 10 Kč. „Nebyl jsem vůbec zvyklá kartu používat. Teď si ji budu muset kvůli tomu pořídit. Ten rozdíl v ceně je obrovský,“ postěžovala si žena středního věku. Některé z nedostatků ale byly do konce týdne odstraněny. Na zastávkách se objevily přehlednější jízdní řády s větším písmem a také informační leták o novém způsobu platby.


Celý článek najdete v tištěné podobě Znojemského týdne nebo v jeho elektronické podobě.

REKLAMA