V hádce zabil bratra, soud mu dal sedm a půl roku vězení

Na sedm a půl let do vězení si půjde sednout muž, který v opilosti po předchozí hádce bodl svého bratra nožem. Ten na následky vážných zranění zemřel. Staršímu bratrovi bylo 64 let, druhý byl o dva roky mladší.
Událostí, která se stala vloni v srpnu v bytě v jedné obci na Znojemsku, se nedávno zabýval Krajský soud v Brně. „Předmětem hlavního líčení bylo jednání o dohodě o vině a trestu. Po jejím schválení byl obžalovaný odsouzen na 7,5 roku do věznice s ostrahou,“ informovala mluvčí soudu Klára Belkovová.
Novela zákona platná od října loňského roku umožňuje uzavřít dohodu o vině a trestu také u zvlášť závažných trestných činů, jako je vražda, těžké ublížení na zdraví nebo loupež. To dříve nebylo možné. Podmínkou ale je, že obžalovaný se k činu přizná a souhlasí s navrženým (zpravidla nižším) trestem. Dohodu pak uzavře státní zástupce s obviněným a stvrdí ji soud. Ten již neprovádí dokazování, jen zjišťuje zákonné podmínky nutné pro její schválení. Pachateli jinak hrozí za vraždu až osmnáctiletý pobyt za mřížemi s ostrahou.

REKLAMA